Dxtory ile Yüksek Kaliteli Oyun Videoları Kaydedin

Oyun videosu kaydetme ve bu videoları paylaşma hemen her oyuncunun özellikle de online oyuncuların şüphesiz büyük keyif alacağı bir işlemdir. Ancak birçok oyunsever ya bu işlemi nasıl yapacağını bilmemekte yada kullanmakta olduğu donanımın aynı anda hem o

Dxtory ile Yüksek Kaliteli Oyun Videoları Kaydedin

Oyun videosu kaydetme ve bu videoları paylaşma hemen her oyuncunun özellikle de online oyuncuların şüphesiz büyük keyif alacağı bir işlemdir. Ancak birçok oyunsever ya bu işlemi nasıl yapacağını bilmemekte yada kullanmakta olduğu donanımın aynı anda hem oyun oynayıp hem de  video kaydetmesinin mümkün olmadığını düşünmektedir.Oyuncular tarafından sıklıkla kullanılan Fraps vb. programlarda kaydedilen videonun kapladığı alan devasa boyutlarda olduğundan video dönüştürme ve düzenleme işlemleri gereğinden fazla zaman alıyordu. Ancak Dxtory ile bu işlem bir kere gerekli ayarlar yapıldıktan sonra artık çok basit. Peki neden onca video kayıt programı dururken Dxtory diyecek olursanız , bu program bizlere kaydettiğimiz videonun çözünürlük, kare hızı, bitrate değeri ve codec türüne kadar değişiklik yapma şansı sunuyor.


Bu sayede yapacağımız ideal ayarlamalar ile video kayıt işleminin minimum boyut ve ram kullanımı ile çalışıp oyun içinde aldığımız FPS değerinin azalmamasını sağlıyoruz. Ücretli bir yazılım olan Dxtory'nin deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz. Şimdi Dxtory'nin deneme sürümü üzerinde yazılımın nasıl çalıştığına ve en iyi performans için yapmamız gereken ayarlamalara göz atalım.

  1. Dxtory ile Yüksek Kaliteli Oyun Videoları Kaydedin
  2. Programı ve Gerekli Codec Dosyasını İndirme ve Yükleme 
  3. Program Arayüzü ve Seçenekler
  4. Video Kaydını Başlatacak ve Bitirecek Kısayol Ayarları
  5. Video Kayıt Ayarları
  6. Codec Ayarları
  7. Kalite ve Video Boyutu Ayarları 
  8. Ses Kayıt Formatı ve Mikrofon Kaydı Ekleme 
  9. Donanım Ayar Menüsü 
  10. Tavsiyeler 

YORUMLAR