Google Chrome Kullanıcıları İçin En İyi Ücretsiz 6 VPN Eklentisi

Google Chrome kullanıcıları için en iyi ücretsiz 6 VPN eklentisini listeledik.

Google Chrome Kullanıcıları İçin En İyi Ücretsiz 6 VPN Eklentisi

Fazla değil, birkaç sene öncesinde VPN programlarını sadece bölge kısıtlamalı veya engelli sitelere erişmek için kullanıyorduk. Günümüzde bu durumun değişmesiyle VPN programları herkesin rahatlıkla kullanabildiği programlar haline geldi ve her an sıklıkla kullandığımız bir sosyal ağın kapatılma durumunda ihtiyaç oluyor. Peki ücretsiz olarak kullanılabilen en iyi VPN programları hangileri? Bu yazımızda Google Chrome’a entegre çalışan popüler VPN programlarını listeliyoruz.

Facebook, Twitter, YouTube gibi hemen herkesin her gün ziyaret ettiği popüler sosyal ağ uygulamaları platformdaki tek bir kullanıcının uygunsuz davranış sergilemesinden, paylaşımda bulunmasından dolayı kullanıcının hesabının kapatılması yerine platformun tamamen kapatılması kararı çıkarılıyor. Olmazsa olmazlarımız arasında olan sosyal ağlara erişimin ansızın kapatılması durumunda ihtiyaç duyduğumuz VPN programları, sadece erişim engelini ortadan kaldırmıyor; YouTube gibi izleme sınırı getirilen (fiber internete sahip olsanız dahi internetin yoğun olduğu vakitlerde 480p kalitede izlemenize izin veriliyor) sitelerde nedensizce yapılan hız sınırını aşmak, ülkemizde kullanılmayan hizmetlere üye olmak için de kullanışlı bir araç. Bu noktada istemediğiniz kadar VPN programı mevcut. Biz bunlar içinden hem ücretsiz indirip kullanabileceklerinizi hem de en iyileri bir araya getirelim dedik. İşte Google Chrome eklentisi olarak ta çalışan VPN eklentileri:

DotVPN

2014’den bu yana hizmet veren DotVPN’in 500.000’den fazla kullanıcısı bulunuyor. Chrome Web Mağazası’nda 5000’e yakın inceleme alan ve 4 yıldızla ödüllendirilen VPN programı sınırsız bant genişliği sunuyor ve kendinizi 12 ülkeden (Kanada, Almanya, Fransa, Japonya, Hollanda, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Rusya, Amerika ve İngiltere) giriş yapmış gibi gösterebiliyorsunuz. Ülkeler arasında sınırsız geçiş hakkınız da var. 4096 bit anahtar şifrelemeyle bankacılık işlemlerinde güvenliği sağlamak için kullanılan şifrelemeden iki kat daha güvenli olduğunu gösteren VPN programı listenin birincisi konumunda.

ZenMate VPN

Siber güvenlik çözümü olarak tanıtılan ZenMate VPN, dünya genelinde yüksek güvenlikli proxy sunucularına sahip olmasıyla kullanıcı bilgilerini şifreliyor ve kullanıcıları zararlı web sitelerinden koruyor. Gezdiğiniz web sitelerini takip eden her türlü araçtan uzak tutan VPN programı, herkese açık WiFi noktalarında internete girerken de ekstra koruma sağlıyor. Engelleri ortadan kaldırırken kullanıcının güvenlik ve gizliliğini de düşünen ZenMate’in daha hızlı gezinme, daha fazla konumdan bağlanma, 7/24 destek verme gibi premium seçeneğini de bulunuyor. Premium özelliklerden belli süre ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Devam etmek isterseniz aylık 9.99 TL olarak ücretlendiriliyorsunuz.

Hotspot Shield

İşletmeler tarafından da en çok kullanılan VPN programlarından Hotspot Shield, 10 yıldan uzun süredir hizmet veriyor. 190 ülkede aylık 20 milyondan fazla kullanıcısı bulunan ve farklı platformlar üzerinden 400 milyon indirmeyi geçen VPN programı, masaüstü ve mobil tüm platformlarda mevcut. ZenMate gibi premium versiyonu da bulunan VPN servisinin sınırları ortadan kaldıran özel sürümünü 7 gün süreyle ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz. Sonrasında cihaza ve verilen hizmete bağlı aylık ücretlendirmesi değişmekle birlikte 6.99 TL’den başlıyor.

CyberGhost VPN

Gizlilik ve güvenlik üzerine kurulu bir başka popüler VPN hizmeti CyberGhost VPN, web sitesinin verilerine göre 150 milyona yakın reklam, 210.000 zararlı web sitesi, 260 milyon takip girişimini engellemiş. Kolay kullanımlı olması (Aç kapat butonu), her türlü çevrimiçi tehdide karşı (hacker’lar, siber dolandırıcılık, banka hesap hırsızlıkları, kimlik avı e-posta dolandırıcılığı) koruma sunması, reklamsız gezinme, anonim olarak gezinme, coğrafi kısıtlamayı kaldırma, zararlı web sitelerinden koruma, veri sıkıştırma, HTTPS bağlantısı gibi bir VPN programında aranılan tüm özelliklere sahip CyberGhost VPN’in premium versiyonunu seçerseniz aylık 4 Euro olarak ücretlendiriliyorsunuz.

Browsec VPN

Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren nadir VPN programlarından Browsec VPN ile istenilen siteye istenilen yerden erişmek mümkün. Kullanıcının çevrimiçi gizliliğini koruyan ve webde gezinirken takibe alan sitelerin veri toplamasını engelleyen VPN programı bölge bazlı tamamen engellenen sitelere veya okul bilgisayarlarında Facebook, YouTube gibi en çok engellenen sitelere kolaylıkla giriş yapmak için ideal.

TunnelBear

VPN’e en çok ihtiyaç duyduğumuz anda Türkçe tweet atarak bizi bizden alan TunnelBear, Chrome’a entegre çalışan popüler VPN eklentileri arasında. Kullanıcılardan tam not almayı başaran VPN servisi, listemize giren VPN’ler arasında en hızlısı. Dünya genelinde 20 ülkede sunucuya sahip olması, IP adresinizi ve hareketlerinizi takip eden web sitelerinden uzak tutuyor, engelli ve sansürlü web sitelerinde gezinmeyi açması, herkese açık WiFi noktalarında tarayıcıyı güven altına almasıyla öne çıkan TunnelBear’ın sınırsız veri sunan sürümünü kullanırsanız aylık 6.99 dolar olarak ücretlendiriliyorsunuz.

2015'in En İyi Ücretsiz VPN Programları

Her Zaman VPN Kullanmanız İçin Geçerli 6 Sebep

YORUMLAR