GoPro Hero - GoPro Hero 3 Black Edition Karşılaştırması

GoPro Hero ve GoPro Hero 3'ü her konuda karşılaştırdık!

GoPro Hero - GoPro Hero 3 Black Edition Karşılaştırması

GoPro ilk çıktığında, video kültüründe insanlar için çok büyük bir yenilikti. Ama fiyatlar yıllardır hep can acıtan seviyelerde oldu. İnsanlar önce çin malı muadillere yöneldi ama kalite aynı değildi. Ucuz bir GoPro için arayış uzun sürdü. Bunun farkında olan GoPro sonunda kameraya çok para harcamak istemeyen insanlar için de bir model çıkardı ve adını GoPro Hero koydu. 8 Nisan 2015 tarihinde GoPro Hero'nun fiyatı 500tl dolaylarında. Az önce belirttiğim gibi bu modelin en büyük kozu teknoloji açısından abilerinden daha ucuz olması. Peki fiyat farkı ile görüntü kalitesi doğru orantılı mı? GoPro Hero'yu satın alırken görüntü kaybımız ne kadar? İşte bu soruların cevaplarını araştırdık.

Fiziksel Karşılaştırma

GoPro Hero'yu ele aldığımızda ilk farkettiğimiz dış kabının şeffaf olmaması oldu. Bunun sebebini arka kapağı açtığımızda anladık. GoPro Hero kabından çıkarılamıyor. Bununla birlikte pili de cihaza gömülü olarak geliyor. Yani şarjınız bittiğinde cihazı şarja takıp doldurmanız gerekiyor. Pili değiştirip devam etme lüksüne sahip değilsiniz. Amatör amaçlarla GoPro kullanan tanıdıklarımın yedek pili olmadığına bakarak bu sorunun aslında çok büyütülecek bir şey olmadığını düşünüyorum. GoPro'lar genellikle 1,5-2 saat kayıt yapabiliyor. Hero için de bu geçerli.

Cihazın koruyucu kabından çıkamıyor oluşu bize şarj ve sd kart terminallerinin daha kolay ulaşılabilir olması şeklinde bir avantaj sağlamış. Normalde GoPro'yu kabından çıkarıp bağlantı terminal kapağını açarak şarj etmemiz ve sd kartı değiştirmemiz gerekiyordu.

Arka kapak her zamanki gibi sökülebilir bir menteşeye sahip. Bu sayede kutudan çıkan açık ya da kapalı arka kapağı takma imkanı sağlıyor.

Cihazın tuşları yerleşik koruyucu kaba geçmenin etkisiyle daha direkt ve yumuşak bir hisse sahip olmuş. Artık cihazı açıp kaparken tüm gücünüzle tuşlara basmanız gerekmiyor.

Son olarak değinmeden geçemeyeceğim koruyucu kabın üst kilidi biraz daha kaliteli olabilirdi. Plastik klipsin altına takılan metal menteşe kalitesiz bir görünüme neden oluyor. Ama işlevsel olarak bir sorun yok.

  1. GoPro Hero - GoPro Hero 3 Black Edition Karşılaştırması
  2. Kutudan Neler Çıktı?
  3. Görüntü Kayıt Seçenekleri
  4. Son Karar

YORUMLAR