Instagram Hesap Açma: Yeni Hesap Oluşturma - 2023

Instagram hesap açma nasıl yapılır? Henüz bir Instagram kullanıcısı değilseniz, sadece birkaç adım uygulayarak kolay şekilde yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Instagram, hesap açma işleminin çok pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesine imkân tanıyor. Görüntü tabanlı sosyal medya hizmeti üzerinden çok kolay bir şekilde hesap oluşturabilirsiniz. Peki, bu işlem için hangi adımların uygulanması gerekiyor? Hazırladığımız yazıya göz atabilir ve merak ettiğiniz sorunun yanıtını öğrenebilirsiniz.

Milyonlarca kişi tarafından tercih edilen Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Gün içerisinde en fazla vakit geçirilen hizmetlerden bir tanesi olan Instagram'da fotoğraf ve videolar paylaşılabiliyor. Popüler platform, reklam ve pazarlama alanındaki işlevselliğiyle iş dünyasında da önemli bir yere sahip.

Eğer siz de dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram'da bir kullanıcı hesabınız olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Instagram hesap oluşturma işlemiyle ilgili detaylı bilgileri bu içerikte sizlerle paylaşıyoruz.

Telefondan Yeni Instagram Hesap Açma

Akıllı telefon üzerinden görüntü tabanlı sosyal medya platformunda yeni hesap açmak isteyen kişilerin uygulaması gereken bazı adımlar bulunuyor. Bu adımları ister uygulama isterseniz web tarayıcısı kullanarak tamamlayabilmeniz mümkün. Peki, Instagram hesabı açma işlemi için hangi adımları uygulamak gerekiyor?

 • Instagram mobil uygulamasını açın.
 • Açılış ekranındaki Kaydol simgesine dokunun.
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyin.
 • Doğum tarihinizi yazın.
 • Size gönderilen onay kodunu tuşlayın.
 • İleri butonuna dokunun.

Telefondan veya tabletten Instagram hesabı açmak için öncelikle Instagram mobil uygulamasını telefonunuza indirin. Uygulamayı açtıktan sonra giriş ekranındaki Kaydol simgesine dokunun. Yeni açılan sayfadaki kutucuklara e-posta adresinizi, telefon numaranızı, belirlediğiniz kullanıcı adını ve şifrenizi yazdıktan sonra Kaydol butonuna dokunun.

Daha önce alınmış bir kullanıcı adı belirlediyseniz sistem sizi uyaracaktır. Yeni açılan sayfada doğum tarihinizi girin ve İleri butonuna dokunun. Karşınıza onay kodunu girmeniz için bir kutucuk çıkacaktır. E-posta veya SMS yoluyla size gönderilen onay kodunu buraya girdikten sonra İleri tuşuna basın. Böylece Instagram hesap açma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bilgisayarda Yeni Instagram Hesap Açma

 • Tarayıcınızdan Instagram web sitesine gidin.
 • Açılış ekranındaki Kaydol simgesine tıklayın.
 • E-posta adresi veya telefon numaranızı girin.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyin.
 • Doğum tarihinizi yazın.
 • Size gönderilen onay kodunu tuşlayın.
 • İleri butonuna tıklayın.

Bilgisayar üzerinden Instagram hesabı açmak için öncelikle Instagram'ın web sitesine gidin. Açılış ekranında "Hesabın yok mu?" yazan yerin hemen yanındaki Kaydol seçeneğini tıklayın.

Açılan sayfada e-posta adresi, telefon numarası, kullanıcı adı ve şifre girişi yapmanız için kutucuklar çıkacaktır. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı yazıp Kaydol'a basın.

Sonraki ekranda doğum tarihinizi girdikten sonra en alttaki İleri butonuna tıklayın. Sonraki aşamada hesabınızı doğrulamanız için size bir kod gönderilecektir, bu işlemi de tamamlayın. Artık Instagram hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Adımları Neler?

Çok fazla sayıda kişi tarafından kullanılan sosyal medya uygulamasına bir süre ara vermek istiyorsanız dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı geçici olarak kapatabilmenize imkân tanıyan bu işlem kolayca yapılabiliyor. İşlemi gerçekleştirdiğinizde profil, fotoğraflar, yorumlar ve beğeniler gizlenir.

 • Instagram'ın internet sitesini ziyaret edin.
 • Profilinizi görüntüleyin.
 • "Profili Düzenle" butonuna basın.
 • "Hesabımı geçici olarak kapat" seçeneğini seçin.
 • Hesap kapatma nedeninizi belirtin.
 • Parolanızı yeniden girin.
 • "Hesabı Geçici Olarak Kapat"  butonuna dokunun.

Popüler sosyal medya hizmetinde geçici hesap kapatma işlemini internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. İnternet sitesini ziyaret ettikten sonra profilinizi görüntüleyin ve hemen ardından "Profili Düzenle" butonuna tıklayın.

"Hesabımı geçici olarak kapat" seçeneğini seçin. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfa üzerinden hesap kapatma nedeninizi belirtin ve parolanızı yeniden girin. Son olarak "Hesabı Geçici Olarak Kapat" butonuna basın.

Her Kullanıcının Yapması Gereken Instagram Gizlilik Ayarları
NASIL YAPILIR

Her Kullanıcının Yapması Gereken Instagram Gizlilik Ayarları

Instagram, kişisel hesabın yanı sıra iş ve blog hesabı olarak da kullanılabiliyor. Gerçek hesap dışında fake hesapların da fazlasıyla bulunduğu bir platform olduğu için kullanılırken çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Instagram'da Dondurulan Hesabı Açma Nasıl Yapılır? 

Dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip olan sosyal medya platformunda hesap dondurma işlevi de yer alıyor. Hesap dondurma işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde diğer kullanıcılar, hesabınızı göremez ve etkiketlendiğiniz gönderilerden isminiz silinir. Peki, dondurulan hesabın aktif hâle getirilebilmesi için hangi adımlar uygulanmalıdır?

Instagram dondurulan hesabı açma işlemi çok basittir. Hesabınızı yeniden aktif hâle getirebilmeniz için platformun web sitesi ya da Instagram uygulaması üzerinden kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Mevcut profil bilgileriniz, fotoğraflarınız, videolarınız ve mesajlarınız olduğu gibi geri yüklenecektir. İşlemi ilk yaptığınızda veriler yüklenene kadar kısa bir süre beklemeniz gerekebilir.

Instagram Hesap Açma Linki - 2023

Dilerseniz tüm işlemlerden önce kayıt ekranındayken Facebook hesabınızla giriş yaparak da Instagram hesabı açabilirsiniz. Instagram hesap açma linki, yeni hesap açmak isteyen birçok kullanıcı için internette aranan bilgiler arasında.

Sosyal medya platformunda hesap oluşturabilmek için Instagram kayıt olma sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İnternet sitesini görüntüledikten sonra isim soyisim, kullanıcı adı gibi bilgileri girmeniz ve ardından "Kaydol" butonuna basmanız gerekiyor.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? Kalıcı Hesap Kapatma Linki
NASIL YAPILIR

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? Kalıcı Hesap Kapatma Linki

Instagram hesap silme, hesabını kalıcı olarak silmek isteyen sosyal medya kullanıcıları için oldukça büyük bir öneme sahip.

Bu yazıda en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram'daki hesaplar ile ilgili merak edilen bazı soruları yanıtladık. Konuya dair düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR