iPhone ve Android Cihazlarda SMS'ler Ekrana Dokunmadan Nasıl Cevaplanır?

Ekrana dokunmadan SMS'leri cevaplamak ister misiniz? Nasıl yapılacağını merak ediyorsanız tıklayın!

iPhone ve Android Cihazlarda SMS'ler Ekrana Dokunmadan Nasıl Cevaplanır?

Günümüzde çok fazla kullanılmasa da SMS'ler hayatımızda kalmaya devam ediyor ve teknolojinin gelişmesiyle gelen yeniliklerden nasibini almaya çalışıyor. Bir iş üzerindeyken gelen SMS'lere vakit ayırıp cevap vermek bazen işkence olabilir. Fakat mobil platformlar ekrana dokunmadan bu sms'lere cevap vermek için yeterince akıllı hale geldi. Bu blogda iPhone ve Android cihazlarınızda ekrana dokunmadan SMS'lere nasıl cevap vereceğinizi anlatmaya çalışacağım. 

ANDROID

Öncelikle Android'den başlayalım. Android cihazlarda ekrana dokunmadan SMS'lere cevap vermek için önce 'Ok Google' algılamasını etkinleştirmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmek için telefonunuzdan Google Ayarları'na girip sırasıyla; Arama ve Asistan -> Ses -> Ok Google Algılama kısmına geliyoruz. Daha sonra bu noktada kapalı olan Herhangi Bir Ekrandan seçeneğini açık hale getirerek, algılama işlemini yapma aşamasına geçiyoruz. Ok Google sesini eğit bölümüne tıklayarak yüksek sesle aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlemleri yaptığınız takdirde telefonunuz hazır olacak. Sırada SMS'leri cevaplama aşaması var. ''Ok Google bana son mesajları göster'' dediğinizde Google Now size mesajı okuyacak ve birtakım sorular soracak. Cevap ver dediğinizde de mesajları konuşarak cevaplayabilirsiniz. 

iPhone

iPhone'da ise eğer Siri kullanıyorsanız bu işlem daha kolay hale geliyor. Bir örnekle anlatmak istiyorum; telefonunuz şarj durumunda olsun ve bir arkadaşınızdan SMS geldi. "Hey Siri" diyerek sanal asistanı aktif hale getiriyoruz ve "son mesajları aç" diyoruz. Bu mesajı hemen algılayan Siri, size gelen son mesajı açıyor ve okumaya başlıyor. Daha sonra ekliyor, "cevap vereyim mi?" diye. Cevap ver dedikten sonra göndermek istediğiniz mesajınızı konuşarak yazdırıyor ve kolay bir şekilde yollayabiliyorsunuz. 

Görüldüğü üzere akıllı cihazlarda ekrana dokunmadan SMS'lere cevap vermek bu kadar kolay. Peki siz bu yöntemi kullanıyor musunuz?

İzniniz Dışında Gönderilen Reklam SMS'leri Nasıl Şikayet Edilir?

Sene 2015 Oldu Neden Hala SMS Kullanıyoruz?

YORUMLAR