Nokia Lumia 620 İncelemesi

Nokia Lumia 620 İncelemesi

Nokia Lumia 620 parlak, renkli ve sınıfındaki birçok telefona göre çok daha uygun fiyatlı bir Windows Phone 8 akıllı telefon olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Karşınızda Tamindir Nokia Lumia 620 İncelemesi.

Nokia Lumia 620 Tasarım ve Yapı

115.4x61.1x11 mm boyutları ve 127 gram ağırlığıyla Lumia 620 küçük ve biraz kalın bir akıllı telefon. iPhone 5 ve BlackBerry Z10 gibi telefonlara göre düşündüğünüz zaman çok daha küçük bir telefon ama gelin görün ki bahsettiğim telefonları Lumia 620 ile aynı masaya koyduğunuz zaman hepsinin yaklaşık 11 mm gibi bir kalınlığa sahip olduğunu göreceksiniz. Bunun dışında Lumia 620’nin 127 gramlık ağırlığı 3.8 inçlik akıllı bir telefon için gereğinden fazla gibi. Bunu bana düşündürten şey ise HTC Windows Phone 8S’in 113 gramlık ağırlığı. Aynı zamanda piyasaya baktığınız zaman yine uygun fiyat etiketine sahip olan HTC 8S, Lumia 620’ye göre kullanıcılara daha geniş bir ekran sunmakta.

Ne olursa olsun Lumia 620 kullanıcıların piyasada satın alabilecekleri en uygun fiyat etiketine sahip ve orta sınıf bir telefon için gerçekten başarılı bir yapıya sahip olan bir akıllı telefon. Neşeli ve parlak renkleriyle gerçekten dikkatleri üzerine toplamayı başaran cihazın kapakları çıkarılabilir ve değiş tokuş edilebilir özelliğe sahip. Bu noktada Lumia 620 sahibi olan arkadaşlarınızla zaman zaman cihazlarınızın kapaklarını değiştirerek farklı bir telefon kullanıyor hissini yaşayabilir ve telefonunuzdan çok daha fazla keyif alabilirsiniz. Cihazın kasasına baktığımda genel olarak plastik bir malzemenin kullanıldığı kendini yoğun bir şekilde hissettiriyor ve bu anlamda üst sınıf bir telefonla bu cihazı karşılaştırmak kesinlikle yanlış olacaktır. BlackBerry Z10 veya iPhone 5 gibi bir cihazı düşündüğünüz zaman Lumia 620’nin kasası ve malzeme kalitesi çok çok geride kalacaktır.

Cihazın plastik kasasının plastik malzeme ağırlıklı yapılmış olması bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyecek olsa da birçok kullanıcının bu tarz kasaları daha çok sevdiği bir gerçek. Özellikle şunu söyleyebilirim ki cebinizde veya çantanızda taşıyacağınız bir akıllı telefon için yeterince sağlam. Çıkarılabilir kapağının olması aynı zamanda kullanıcılara değiştirilebilir bir batarya seçeneğini de beraberinde getirdiği için kullanışlı olduğunu söylemek çok yanlış olmayacaktır. Aynı şekilde bu sayede Mikro SD kart ve SIM kartınızı da kolaylıkla değiştirebileceksiniz. Eski telefonlarda olduğu gibi kapağınızı çıkarıp bu tarz işlemleri gerçekleştirebiliyor olmak bana sorarsanız hala çok yararlı ve aynı zamanda bir o kadar da havalı bir özellik.

  1. Nokia Lumia 620 İncelemesi
  2. Nokia Lumia 620 Donanım ve Ekran
  3. Nokia Lumia 620 Performans
  4. Nokia Lumia 620 Yazılım
  5. Nokia Lumia 620 Batarya Ömrü
  6. Nokia Lumia 620 Kamera
  7. Nokia Lumia 620 Teknik Özellikler ve Puanlama

YORUMLAR