Teknoloji ile Birlikte Yaşamanızı Kolaylaştıracak 17 Cin Fikir Daha

Bu yüzden sizlerle teknolojik hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler serisine devam ediyoruz.

Teknoloji ile Birlikte Yaşamanızı Kolaylaştıracak 17 Cin Fikir Daha

Geçtiğimiz haftalarda teknolojik sıkıntılarımıza ilaç gibi gelen 20 cin fikir paylaşmıştık. Bu fikirlere gelen tepkiler yeni bir yazıya daha ihtiyaç olduğuna dair beni ikna etti. Bu yüzden sizlerle teknolojik hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler serisine devam ediyorum.

"Teknolojiyi sevseniz de, nefret etseniz de bazı kısayolları kullanarak daha verimli hale getirmek mümkün" ana fikirli yazımızın ikinci kısmına hoş geldiniz. Haydi, hemen başlayalım.

İşinize yaraması oldukça muhtemel teknolojik ipuçları

1- Genellikle cüzdan kaybetmek akıllı telefon kaybetmekten daha çok yaşanan bir durum. Nedense telefonlarımızı kolay kolay kaybetmiyoruz. Onun için bir telefon kabı kullanıyorsanız telefonun sırtıyla kabı arasına "acil durumlarda" gerekecek kadar bir miktar para sıkıştırabilirsiniz.

2- Telefonlarınızın fabrika çıkışı uyarı zilleri çok rahatsız edici gelmeye başlarsa sevdiğiniz dizi ya da oyun müziklerini kullanmayı deneyin, eğlenceli oluyor sizi yerinizden de hoplatmıyor.

3- İş yerinde müzik dinlerken oyun müziklerini tercih edin, bu temalar konsantrasyon bozmamak üzere yapılandırıldığı içim işinizi rahat yaparsınız.

4- YouTube’da seyredeceğiniz bir filmden ya da klipten kolayca GIF animasyonlu kesinti yapmak istiyorsanız www. yazısından hemen sonra “gifyoutube.com” olarak adres çubuğundaki linki modifiye edin. Karşınıza gelecek olan site çok işinize yarayabilir.

5-Bloke edilmiş bir web sitesi adresini görüntülemek için Google Translate’i proxy olarak kullanabilirsiniz. Engellenmiş sitenin adresini Google Translate’in içine yapıştırmanız yeterli olacaktır.

6- Çok meşgul birisiyseniz ve gün içinde çok iş kovalamak zorundaysanız o işleri duvar kağıdı olarak ayarlayıp PC ya da telefonunuzda kullanabilirsiniz.

7- Size kartvizitini veren iş arkadaşlarınızın ya da müşterilerinizin kart resimlerini çekerek telefonunuzda saklayın. Kart kaybolsa da iletişim şansı kaybolmaz.

8- Pillerinizin ne kadar daha dayanacağını anlamak için onları sektirin. Ne kadar yükseğe zıplarlarsa  şarjları o kadar azalmış demektir.

9- Bir mesaj göndermek ancak bu masajın hemen kendisini yok etmesini istiyorsanız, bu hizmeti veren bir site var. Hemen privnote.com adresinden bunu yapabilirsiniz.

10- Tarayıcınızla internette dolaşırken CTRL basılı tutarak farenin tekerleğini hareket ettirirseniz bulunduğunuz sayfa yakınlaşıp, uzaklaşır.

11- Bir anda birden fazla programı bilgisayarınıza yüklemek isterseniz Ninite isimli uygulama size muazzam zaman kazandırabilir. Ancak hangi programları aynı anda yüklemek istediğinizi size sunulan bir ara yüzden seçmeniz gerekiyor. Deneyin beğeneceksiniz.

12- Her hangi bir videonuza müzik eklemek istiyor ancak nasıl bir müzik kullanacağınızı bilmiyorsanız YouTube’un dev müzik arşivini kullanabilirsiniz. YouTube Ses Kütüphanesini mutlaka deneyin.

13- Anahtarlığınıza yeni bir anahtar takmak istiyor ancak çelik halkayı açamıyorsanız, bu halkayı  bir bozuk para yardımıyla aralayabilir ve anahtarınızı kolayca takabilirsiniz.  

14- Birisinin size yanlış telefon numarası verebileceğinden kuşkulanıyorsanız numarayı aldıktan sonra rakamlarını karışık olarak okuyun, siz okurken anında düzeltebilirse numara doğrudur.

15- Bir matematik denklemine fena mı takıldınız ya da bir problemin içinden mi çıkamıyorsunuz, hemen o denklemi Photomath ile tarayarak çözüme ulaşabilirsiniz.

16- Google Translate’i açmadan adres çubuğuna "cevir:[kelime]" yazarsanız hemen sonuca ulaşabilirsiniz.

17- YouTube’dan hemen bir video indirmek istiyorsanız "www.'nun" hemen artasına "ss" eklerseniz (www.ssyoutube.com gibi)

Teknoloji ile Birlikte Yaşamanızı Kolaylaştıracak 20 Cin Fikir

YORUMLAR