Uzun Süre Bilgisayar Kullananlar İçin Sağlık Önerileri

Biliyorsunuz, insanlar uzun süreli oturmaya değil, fazlaca hareket etmeye alışkın ve bin yıllardır bu şekilde yaşayan varlıklar. İlk çağlarda avcılık ve toplayıcılıkla uğraşıyorken bolca hareket ediyor, bugün bizim spor yaparak ulaştığımız sağlık ve vücud

Uzun Süre Bilgisayar Kullananlar İçin Sağlık Önerileri

Biliyorsunuz, insanlar uzun süreli oturmaya değil, fazlaca hareket etmeye alışkın ve bin yıllardır bu şekilde yaşayan varlıklar. İlk çağlarda avcılık ve toplayıcılıkla uğraşıyorken bolca hareket ediyor, bugün bizim spor yaparak ulaştığımız sağlık ve vücuda kendilerinden sahip oluyorlardı.

Daha sonra tarımcılığa geçiş yaptığımızda da hala hareket etmeye devam ettiler. Ta ki çok kısa bir süre öncesine kadar. Yüzyıl çok uzun bir süreymiş gibi görünse de aslında insanlık tarihi içerisinde denizde bir damla kalıyor. Bu yüzden de son yüzyıldaki gelişmelere daha henüz tam ayak uydurabilmiş değiliz.

Bütün bu gelişmeler ve teknolojik atılımlar, binlerce yıldır insanın hiç değişmediği kadar değişmesine yol açtı. Bu değişimlerden en önemlisi de artık bir çoğumuzun oturarak çalışıyor olması. Gündüz işte saatlerce oturuyor, eve gelip televizyon karşısında yine oturuyoruz. Yani aslında alışkın olmadığımız bir yaşam tarzına adapte olmaya çalışıyoruz. Bu yüzden de çeşitli sağlık sorunları yaşamaya başladık elbette. Özellikle uzun süre bilgisayar başında oturanlarda bu tür sağlık sorunları çok daha fazla baş gösteriyor.

  1. Uzun Süre Bilgisayar Kullananlar İçin Sağlık Önerileri
  2. Vücut Ağrıları
  3. Göz Ağrıları
  4. Kilo Problemi
  5. Stres

YORUMLAR