Windows 10 Duvar Kağıdını Yaratmak O Kadar da Kolay Olmadı

Windows 10 Duvar Kağıdını Yaratmak O Kadar da Kolay Olmadı

Altı üstü masaüstünüzde duracak bir duvar kağıdı “ne kadar emek isteyebilir ki”, diye düşünüyorsanız bir daha düşünün. İşte Windows 10 masaüstü duvar kağıdı çalışmalarının öyküsü. 

Microsoft’un Windows 10’u ne kadar ciddiye aldığı, tasarımına yüzbinlerce dolar ve günler harcadığı duvar kağıdından bile belli oluyor. Microsoft Temmuz ayında kullanıcılarına sunacağı Windows 10 işletim sisteminin son makyajlarını yapıyor. Sahneye çıkmasına az bir süre kalan Windows 10’un masaüstü de giydirildi ve podyuma çıkmaya hazır hale getirildi.

Windows 10 masaüstü, bu sefer grafik tasarımcılarının eline bırakılmadı, ünlü bir art direktör ve fotoğraf sanatçısı olan Bradley G Munkowitz, Windows logosunu ışık ve gölgeden yeniden tasarladı. Munkowitz, 3 günlük bir hazırlığın ardından tamamen ışık ve lazer teknolojisinden faydalanarak Windows 10 masaüstü desenleri fotoğrafladı. Çalışma son derece titizlikle ve keskin matematik hesaplamalarıyla oluşturuldu.

Microsoft tüm çalışmanın evrelerini, Bradley G Munkowitz ile ekibinin gerçekleştirdiği bu titiz projeyi bir video olarak derledi ve internette yayına aldı. İşte Windows 10 masaüstü duvar kağıdının yaratılış öyküsü.

Windows 10 Son Olacak!

Windows 10 Sistem Gereksinimleri Resmi Olarak Açıklandı

Windows 10 Fiyatları Microsoft Tarafından Resmi Olarak Onaylandı

YORUMLAR