2016 MacBook Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2016 MacBook Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple, Türkiye saati ile 20:00’da başlayan “Hello Again” etkinliğinde tanıtılan 2016 model MacBook Pro özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti. Uzun süredir güncellenmediğinden hem tasarım hem de donanımsal olarak büyük yeniliklerle gelmesi beklenen cihazın özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi haberimizde.

iPhone 7 tanıtımının ardından iOS 10 istatistiklerinin paylaşılmasıyla başlayan ve Apple TV ile devam eden son olarak yeni MacBook’ların sahne aldığı Hello Again etkinliğinde senelerdir beklediğimiz yeni MacBook Pro nihayet tanıtıldı. Uzun süredir hem tasarım hem de donanım tarafında güncelleme almadığından MacOS kullanan kullanıcıların yanı sıra ilk kez Mac kullanacak kişilerin de ilgisini çeken 2016 MacBook Pro etkinlikte sahne aldı.

2016 MacBook Pro Özellikleri:

Etkinlik öncesinde 2016 MacBook Pro’ya dair birçok söylenti vardı. Klavyenin hemen üstünde dokunmatik OLED ekranın olacağı, USB portları yerine USB-C portlarını göreceğimiz, her ne kadar ülkemizde kullanılmasa da Apple Pay ile uyumlu çalışan TouchID, kullanıcıların gün içinde fazla kullanmadığı ESC tuşunun yeni OLED ekrana taşınacağı ve 13 inç ile 15 inç iki farklı ekran boyutuyla karşılaşacağımız konuşulanlar arasındaydı. Etkinlikten bir gün önce de MacBook Pro 2016’ya ait olduğu söylenen net fotoğrafı paylaşıldı. Tüm bu bilgiler bir yana bugün beklediğimiz dizüstü bilgisayar tanıtıldı.

Şimdiye kadarki en ince ve en hafif MacBook Pro olma özelliğini taşıyan, alüminyum kasasıyla dikkat çeken 2016 MacBook Pro, beklediğimiz gibi 13 inç ve 15 inç olmak üzere iki seçenekle geliyor. 2 kat büyük ForceTouch teknolojisini destekleyen trackpad ile gelen cihazın klavyesi tamamen elden geçirilmiş. İkinci nesil kelebek mekanizmasına sahip bilgisayarın en dikkat çeken özelliği Touch Bar ile gelmesi. Açılan uygulamaya özel seçenekler sunan ve özelleştirilebilen Touch Bar'ın kullanımı oldukça kolay. Apple T1 çipi, Touch ID sensörünü de atlamamak gerek. Gücünü Intel Core i7 (dört çekirdekli 2133Mhz) işlemciden alan cihazda 14nm Polaris mimarili Radeon Pro GPU  yer alıyor. 8GB/16GB RAM, süper hızlı SSD (2TB'a kadar, önceki MacBook Pro'ya göre yüzde daha 50 hızlı), yüzde 67 daha parlak yüzde 27 daha fazla renk veren ekran, 2 dinamik aralıklı yeniden tasarlanmış hoparlörleriyle adeta büyülüyor yeni MacBook Pro.

MacBook Pro (2016) Touch Bar:

MacBook Pro (2016) Girişler:

MacBook Pro (2016) Boyut:

MacBook Pro (2016) Performans:

2016 MacBook Pro Ne Zaman Çıkacak:

Gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri bulunan MacBook Pro 2016’nın ne zaman çıkış yapacağı ve fiyat etiketi de etkinlikte paylaşıldı. Yeni MacBook Pro’yu etkileyici bulanlar için başlangıç fiyatı 5999 TL. Touch Bar ve Touch ID'li daha büyük modeli 7199 TL.  Satışlar bugün başladı. Taksit sayısının Apple tarafından da 6’ya indirildiğini hatırlatalım.

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR