2016 Model MacBook Pro'larda Şimdi de Batarya Sorunu Ortaya Çıktı

2016 Model MacBook Pro'larda Şimdi de Batarya Sorunu Ortaya Çıktı

Apple'ın yeni nesil MacBook Pro'ları sınıfta kaldı. Geçtiğimiz gün GPU sorunları yaşadığını duyurduğumuz bilgisayarlar, şimdi de kısa batarya ömürlerinden dolayı tepki çekiyor.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz gün 2016 model MacBook Pro'ların ekran kartından kaynaklı grafik sorunları yaşadığını ve ekranda titreme, kullanım dışı kalma, anlamsız desen oluşması gibi sonuçların ortaya çıktığını sizlere aktarmıştık. Bu haberin üzerinden daha 1 gün bile geçmeden MacBook Pro'lardan yeni şikayetler internette dolaşıyor. Kullanıcılardan gelen şikayetler bu sefer MacBook Pro'ların bataryalarına odaklanıyor. Öte yandan binlerce lira para veren kullanıcıların bu tarz "basit" sorunları yaşaması ise oldukça üzücü.

Yeni MacBook Pro'larla klavyenin en üst sırasındaki tuşları kaldırarak yerine daha estetik ve modern dokunmatik touch bar getiren Apple, anlaşılan o ki bu hamleyi yapmakta hata etti. Apple'ın son model bilgisayarlarında şarj sorunları yaşanmaya başladı. Kullanıcılardan gelen şikayetler yeni MacBook Pro'ların şarjının 3 saatten az gittiğini söylüyor ancak Apple, tek şarj ile 10 saate kadar pil ömrü sözü veriyordu. Kullanıcıların şikayetleri ise tam aksine pilin daha hızlı boşaldığını ortaya çıkarıyor. Örneğni, kullanıcılardan birisi sadece 12 dakika Chrome'da gezinerek yüzde 5 ila 10 arasında pil tüketimi yaşamış.

Öte yandan 10 saat pil süresini sonuna kadar kullanabilen kullanıcılar da bulunuyor ancak bu sayının oldukça az olması Apple'ın reklamlarının tersini söylüyor. Reklamlarda uzun şarj süresi vaat eden Apple'ın bu iddiasının gerçeği yansıtmadığı anlaşılabiliyor. Gelen haberler bakılacak olursa Apple'ın yeni MacBook Pro'ları sınıfta kalmış gibi görünüyor. Peki, siz tüm bu sorunlara rağmen MacBook Pro tercih eder miydiniz?

Apple Kapanma Sorunu Yaşayan iPhone 6S'lerin Pilini Ücretsiz Değiştirecek

McLaren Apple ile Görüştüğünü Onayladı

YORUMLAR