2016 Steam Kış İndirimi Ne Zaman Başlayacak

2016 Steam Kış İndirimi Ne Zaman Başlayacak

Oyuncuların en yaygın olarak kullandığı oyun platformu olan Steam zaman zaman çılgın indirim kampanyalarıyla karşımıza çıkıyor. Steam Kış İndirimleri 2016 yılı bitmeden karşımıza çıkacak ve bize birçok farklı hit oyunda kaçırılmayacak fırsatlar sunacak. Peki bu seneki Steam Kış İndirimi ne zaman başlayacak? Bilindiği üzere Steam'in sahibi olan Valve firması önceden Steam üzerinde yapılacak indirim kampanyalarının tarihlerini ve hangi oyunların indirime gireceğini açıklamıyor. Fakat bu tarihleri Valve'ın alışkanlıklarına bakarak tahmin edebiliyoruz. Ayrıca 2016 Steam Kış İndirimleri için internete birkaç bilgi de sızdı.

Steam'in Sonbahar İndirimi'ni birkaç gün önce geride bıraktık. Bu indirimde GTA 5, Steam üzerinde gördüğü en düşük fiyatı görmüştü, bunun yanısıra daha birçok farklı oyun da oldukça makul fiyatla satılmıştı. Steam Kış İndirimleri ise yurt dışındaki Christmas ve Yılbaşı dönemine denk geldiği için daha da geniş çaplı oluyor ve daha da makul fiyatlar karşımıza çıkıyor. Hatta geçtiğimiz senelerde Valve, popüler online FPS oyunu Left 4 Dead 2'yi kış indirimi dönenimde ücretsiz dağıtmıştı.

NeoGaf üzerinde sızdırılan bilgilere göre bu seneki Steam Kış İndirimi kampanyasının başlangıç tarihi 22 Aralık olacak. Bu tarih Valve tarafından doğrulanmamış olsa da büyük bir ihtimalle doğru bir tarih; çünkü geçtiğimiz sene de aynı tarihte Steam üzerinde indirim kampanyası başlamıştı.

22 Aralık tarihinin Perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle bir ihtimal 2016 Steam Kış İndirimi 23 Aralık Cuma günü başlayabilir. Yine de çok beklememize gerek kalmayacak. Cüzdanları şimdiden ulaşamayacağınız yere saklamanızda fayda var.

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Aralık 2. Hafta)

YORUMLAR