2017'de Yeni Assassin's Creed veya Far Cry Oyunu Göremeyebiliriz

2017'de Yeni Assassin's Creed veya Far Cry Oyunu Göremeyebiliriz

Bir dönemlerin efsane oyun serileri olan Assassin's Creed ve Far Cry serileri son oyunlarıyla oyun dünyasında beklenilen etkiyi yaratamamışlardı. Beklenenin altında satış rakamı yakalayan Assassin's Creed Syndicate ve Far Cry Primal, bu oyun serilerinde birşeylerin ters gittiğinin sinyallerini veriyordu. Bu durumun sebepleri ise Assassin's Creed serisinin son birkaç oyununda yaşanan teknik problemler, Far Cry'da ve Assassin's Creed oyunlarında hikayelerin eski oyunlar kadar etkileyici olmamaya başlaması gibi problemlerdi. Ayrıca her sene yeni bir oyunu yayınlanan bu seriler artık "alışılmış" olmaya başlamışlardı ve oyun severler bu oyun serilerinin ticari amaçla yayınlandıklarını düşünmeye başlamışlardı. İşte Ubisoft da bu durumun farkına vararak Assassin's Creed serisinin yeni oyununu çıkarmak için acele etmeyeceğini, bir süre beklemek zorunda kalacağımızı açıklamıştı.

Assassin's Creed serisinin son oyunu Assassin's Creed Syndicate 2015'in Kasım ayında çıkış yapmıştı. Far Cry Primal ise geçtiğimiz Mart ayında çıkmıştı. Ubisoft yetkilileri tarafından yapılan son açıklamalar ise 2017'de bu serilerin yeni oyunlarını çıkarmayabileceklerine işaret ediyor. Firma adına demeç veren Tommy François bu serilerin yeni oyunlarının normalden uzun bir alpha sürecine sahip olacaklarını açıklıyor.

François'in bu açıklaması yeni Assassin's Creed ve Far Cry oyunlarının çok daha uzun bir süre kapalı test aşamasında olacağı anlamına gelmekte. Bu da bu oyunların rötüşlenmesi ve genel kalitesinin artırılması için Ubisoft'un daha uzun süreye sahip olacağı demek. François'in sözlerine göre bu oyunları 1 senelik bir alpha süreci bekleyecek, sonrasında ise oyun beta sürecine yükselecek. Sonuçta 2017 yılında Ubisoft büyük bir hit oyunla karşımıza çıkmayabilir.

Rockstar gibi firmalar ünlü oyun serilerinin oyunları arasında uzun bir boşluk bırakıyorlar ve satış anlamında başarılı olabiliyorlar. Bu da Ubisoft'un mevcut pazarlama stratejisinin yerine farklı bir strateji izleyebilmesinin mümkün olduğunu göstermekte. Umarız yeni Ubisoft oyunları öncekilerine göre daha başarılı olurlar.

Facebook Oyun Canlı Yayını Nasıl Yapılır

YORUMLAR