3B Yazıcı Ürün Tasarımları Sergisinde İlginç Ürünler Boy Gösterdi

3B Yazıcı Ürün Tasarımları Sergisinde İlginç Ürünler Boy Gösterdi

Müzik enstrümanlarından, oyuncak tasarımlarına kadar pek çok 3B yazıcı ürünü obje, bir fuarda sergilendi. Aralarında şaşkınlık verici tasarımların bulunduğu fuar oldukça ilgi çekti.

New York’ta düzenlenen 3B Yazıcı Ürünleri Fuarı, artık her şeyin mümkün olabileceğini ortaya koyar nitelikteydi. Müzik enstrümanlarından, arabalara, dekorasyon ürünlerinden, mimari parçalara ve tasarımlara, oyuncaklardan, heykellere kadar hepsi 3B yazıcılardan çıkmış ürünler sergilendiler. Tek parça olarak 3B yazıcıdan çıkan ama binlerce parçadan oluşuyormuş görüntüsü ver birçok ürün fuarı gezenlerin oldukça ilgisini çekti.

Anında yüz ve vücut tarayarak heykelciklerinizi yapan karmaşık tasarım cihazlarından, bir taraftan bir ürünü yok ederken öteki taraftan aynısını kopyalayan 3B faks cihazına kadar her şey son derece ilginç ve ilgi çekiciydi. 3B yazıcı teknolojisinin en küçük detayları dahi mükemmel üretebildiğine dair son derece ufak objelerin de sergilendiği fuarın bazı pavyonları, insanın gerçekten ‘Nasıl olabilir?’ sorusunu kendisine defalarca sormasına neden olabiliyor.

İşte fuardan bazı görüntüler. Videonun başında yapılan diş macunu 3B Faks cihazı demosuna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Aşağıda da bazı fuar ürünlerinin resimlerini görüyorsunuz.

3B bir keman çıktısı örneği.

3B yazıcı ürünü kolye uçları ve takılar

Canlı modellerden taranarak üretilen 3B yazıcı ürünü heykelcikler

3B Yazıcıdan Çıkan EDAG Light Cocoon ile Tanışın

Dünyanın İlk 3B Yazıcıyla Üretilen Pilli Roketi Uçuşa Hazır

Uzayda 3 Boyutlu Yazıcıdan Alet Üretildi

YORUMLAR