90'lı Yılların Altın Klasiği Sanitarium'un Android ve iOS Versiyonları Çıktı!

90'lı Yılların Altın Klasiği Sanitarium'un Android ve iOS Versiyonları Çıktı!

Eğer çocukluğunuzdan kalan güzel anıları tekrar yaşamak istiyorsanız veya yeni ve benzersiz bir maceraya atılmak istiyorsanız size güzel bir haberimiz var. İlk olarak 1998 yılında bilgisayarlarımızda tanıştığımız bir mecara - korku oyunu klasiği olan Sanitarium aradan geçen yaklaşık 20 yılın ardından Android ve iOS mobil versiyonlarıyla tekrar oyun severlerin beğenisine sunuldu. Günümüz mobil cihazlarına uyarlanan Sanitarium hem nostalji yapmak isteyen, hem de sürükleyici bir oyun oynamak isteyen oyunculara hitap ediyor.

Sanitarium'un mobil versiyonları güzel yenilikleri de beraberinde getirmekte. Yeni bir envanter sistemi, tercihe bağlı olarak açılıp kapatılabilen ipucu sistemi, tam ekran veya orijinal ekran boyutuyla oyunu oynayabilme imkanı, otomatik kayıt sistemi ve 2 farklı kontrol sistemi oyun severlerin beğenisine sunuluyor. Oyunun hikayesi ve oynanışında ise Sanitarium'un orijinal yapısı korunuyor.

Sanitarium'da herşey kahramanımızın bir trafik kazası geçirmesiyle başlamakta. Kahramanımız bu kazadan sonra kendisini normal bir hastane yerine ürpertici bir akıl hastanesinde uyanarak buluyor ve başına ne geldiğini, kim olduğunu hatırlayamıyor. Bize düşen görev ise kahramanımızın karşısına çıkan bulmacaları çözerek bu korkunç yerden kaçmasına yardımcı olmak. Sanitarium'un hikayesi boyuca delilik ve gerçekliğin sınırları arasında gidip gelen fantastik bir dünyaya konuk oluyoruz ve çarpıcı sahnelerle karşı karşıya geliyoruz.

Daha önceden benzer şekilde klasik oyunları mobil cihazlara uyarlayan DotEMU ekibi tarafından satışa sunulan Sanitarium 13 TL civarında bir ücret karşılığında satın alınabiliyor. Oyunu indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

YORUMLAR