ABD Ordusu Geleceğin Helikopterlerini Tasarlıyor

ABD Ordusu Geleceğin Helikopterlerini Tasarlıyor

Amerikan ordusu kıtalar arası hareket edebilen bir yapıya sahip. Askeri teknolojilere çok ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden hızlı hareket eden araçlar geliştirmeesi gerekiyor. Askeri mühendisler V-280 Valor ve V-22 Osprey modellemeleri üzerinde çalışıyorlar. 

Ordularını kıtalar arası dolaştırmakta bir sakınca görmeyen ABD, elbette savunma sanayine oldukça fazla bütçe ayırıyor. Taktik kuvvetlerin hareketliliğine önemli bir güç katan helikopterler ise bu konuda en çok tercih edilen araçlar. Bu yüzden askeri mühendisler ve teknisyenler mühendisler V-280 Valor ve V-22 Osprey adı verilen helikopterler üzerinde çalışıyorlar. 

Uzaktan bakıldığında Avatar’ın film setindeymişiz havası verse de bu modeller çok yakında cepheye sürülecekler.

Helikopterlerin henüz montaj aşamasına geçilmedi.Henüz kağıt üzerindeler. Ancak tasarımlar ABD ordusunda var olan prototipleri çok andırıyor. V-280 Valor ve V-22 Osprey helikopterleri son derece süratli ve sessiz helikopterler olacak. Özellikle V-22 Osprey modeli, bir yerden bir yere hızlı erişebilmek için tasarlanıyor. Daha çok sıhhi yardım saha tahliye görevleri üstlenmesi düşünülüyor.

V-280 Valor ise tamamen katlanır kanatlarıyla son derece kolaylıkla bir yerden bir yere taşınabileceği gibi ağır silahlara donatılmış bir savaş aracı. Birliklerin direk cepheye intikal etmesinde kullanılacak. Bu modelin 4 subay ve 12 asker taşıması öngörlüyor.

Aşağıdaki videoda V-280 Valor'un kısa bir blgisayar similasyonunu izleyebilirsiniz.

Çok Yakında Sahip Olabileceğimiz 6 Star Wars Teknolojisi

2015 Yılında Geleceği Şekillendirecek Teknolojiler

Google'ın Robot Mühendisleri, Devrilmeyen Robot Yapmayı Başardı!

Giyilebilir Cihazlar Neden Var?

YORUMLAR