Age of Empires: Definitive Edition 4K Grafiklerle Geliyor!

Age of Empires: Definitive Edition 4K Grafiklerle Geliyor!

Şu sıralar devam eden E3 2017'de birbirinden bomba oyunlar duyuruluyor; fakat Microsoft, bu duyuruları gölgede bırakacak hiç beklenmedik bir hareket yaptı ve Age of Empires: Definitive Edition'ı su yüzüne çıkardı.

Hatırlanacağı üzere ilk Age of Empires oyunu günümüzden tam 20 yoıl önce, 1997 yılında çıkış yapmıştı ve bu oyun strateji oyunu türünde bir devrim yaratmıştı. Serinin devam oyunları yıllar geçse de oynanabiliyor, özellikle arkadaşlarınızla yaptığınız online maçlarda heyecan doruk noktasına çıkıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Age of Empires 2'nin yenilenmiş sürümleri yayınlanmıştı. HD kalitede grafikler içeren bu sürümlerden sonra ilk Age of Empires oyunu da yenileniyor ve Age of Empires: Definitive Edition adıyla satışa sunuluyor. Age of Empires: Definitive Edition'ın diğer yenilenmiş Age of Empires oyunlarından farkı ise bu oyunun 4K kalitede grafiklere yer verecek olması.

Age of Empires'ı 4K çözünürlükte oynamanın ilginç olacağı şüphesiz; fakat oyundaki yenilikler bunlarla sınırlı değil. Yeniden orkestralaştırılmış müzikler, oynanışta önemli geliştirmeler, kazanımlar gibi yenilikler de oyuncuları bekleyecek.

Age of Empires: Definitive Edition, hem orijinal oyunu hem de Rise of Rome genişleme paketini içerecek. Oyunun 2017'nin ilerleyen dönemlerinde çıkış yapacağı açıklanırken kapalı beta kayıtları şu an başlamış durumda. Age of Empires: Definitive Edition'ın betasına katılmak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

Minecraft'a 4K Grafikler ve Pazar Yeri Geliyor!

YORUMLAR