Alcatel Kablosuz VR Kafa Seti VISION’ı IFA 2016’da Tanıttı

Alcatel Kablosuz VR Kafa Seti VISION’ı IFA 2016’da Tanıttı

Alcatel VISION sanal gerçeklik gözlüğü Samsung’un Gear VR, Acer’ın Starbreeze, HTC’nin Vive kafa setlerine ve elbette Oculus Rift’e rakip olarak geliyor.

Alcatel’in VISION kafa setinin raiplerinden bir adım önde olmasının sebebi, sanal gerçekliği kablolardan kurtararak kullanıcıya tam manasıyla özgürlük sağlayabilmek. Tamamen kablosuz tek başına çalışabiliyor ve bir cihazla fiziksel bir bağlantıya ihtiyaç duymuyor. Kafa seti her iki göz için 1080p çözünürlükte ve 120 derece görüntü alanı sağlayabiliyor. Kendi üzerinde 3GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunan Alcatel VISION, 3.000mAh batarya  ve AMOLED ekranlara sahip. Bu özellikleriyle VISION tam 3 saat kesintisiz VR oyun keyfi sunuyor.

VISION tek başına bu özellikleriyle kendine ait uygulamalar da çalıştırabiliyor. Alcatel cihazla beraber gelmesi düşünülen bazı VR uygulamalar üzerinde de çalışıyor. Ancak an itibarıyla tek sorun Alcatel VISION’un içeriğini nereden alacağı. 500-600 dolar civarında bir etikete sahip olacağı düşünülen VISION, Steam ile anlaşarak Android işletim sistemine uygun oyunları buradan sağlayacak. Öte yandan Google Play üzerinde de içerik alması mümkün olabilecek.

Bu arada VISION Alcatel 360 kamera, 360fly, ALLie Camera, Arashi Vision (Insta 360 4K) gibi birçok kamerayla da uyumlu. Bu kameraların hepsi microUSB ile bir telefona bağlanarak Alcatel VISION ile çalışabiliyorlar. 

YORUMLAR