Alibaba Sattığı Ürünleri Drone'ler ile Havadan Dağıtacak

Alibaba Sattığı Ürünleri Drone'ler ile Havadan Dağıtacak

Yurtdışında bulunan büyük e-ticaret şirketleri yeni projelerini yavaş yavaş faaliyete geçirmeye başladı. Birçok firmanın yapmak istediği havadan paket teslimatı projesini Alibaba isimli e-ticaret sitesi denemeye başladı bile.

Çin merkezli e-ticaret sitesi Alibaba, insansız hava aracıyla paket dağıtımını test etmeye başladı. İlk olarak hafif olması dolayısıyla tercih edilen çay paketleri, test aşaması kapsamında en fazla 1 saat mesafede bulunan Alibaba müşterilerine gönderilecek. Yaklaşık 450 müşteride test edilmesi planlanan havadan paket servisi eğer başarılı olursa Drone’lerin geliştirilmesi daha da hızlandırılacak.

Google ve Amozon gibi büyük şirketlerin karşısına rakip olarak çıkan Alibaba, insansız hava araçlarında Taobao isimli firmadan destek alıyor. Bu arada Taobao'da Alibaba'nın kurmuş olduğu bir e-ticaret sitesi. Şirketin deneyimli CEO'su Jack Ma, 2025 yılına kadar aktif müşteri sayısını 2 milyara kadar çıkarmayı planladıklarını ve bu amaç doğrultusunda rakipleri gibi farklı projeler geliştirmekten kaçınmayacaklarını söylüyor.

Aşağıda insansız hava araçlarının nasıl dağıtım yaptığını gösteren, Taobao tarafından hazırlanan bir video bulunuyor. Bu videoyu izleyerek Alibaba'nın dağıtım sistemini öğrenebilirsiniz.

Google İnsansız Arabaları Yalnız Üretmek İstemiyor

Türkiye'de Drone Uçurmak Yasaklanıyor mu?

YORUMLAR