Alien: Isolation'ın Devam Oyunu İçin Epey Bekleyeceğiz

Amanda Ripley ile uzun zamandan sonra yeni bir maceraya atılacağımız zamanın gelişine az kaldı. Bu ayın sonlarına yayınlanacak olan Alien: Blackout ile Weyland-Yutani uzay istasyonuna geri döneceğiz. Bu yeni oyun hem yan senaryolu bir oyun olacak hem de Alien: Isolation için doğrudan bir devam oyunu olmayacak. "Peki devam oyunu ne zaman gelecek?" diye soracak olursanız, sizlere ne yazık ki şimdilik müjdeli bir haber veremeyeceğiz. Alien: Isolation 2'nin şu anlık geliştirilme aşamasında olmadığı ortaya çıktı.

2014 yılında çıkan Alien: Isolation sonrasındaki yeni oyun Alien: Blackout, bu haftanın başında duyurulmuştu. 24 Ocak 2019 tarihinde satışa sunulacak olan Alien: Blackout, beklentilerimizin aksine, iOS ve Android tabanlı cihazlar için yayınlanacak olan yan senaryolu bir oyun olacak.

Bu duyuru tabii ki büyük bütçeli bir AAA Alien oyunu bekleyen çoğu Alien hayranını hayal kırıklığına uğrattı. Üzerinden üç gün geçmiş olmasına rağmen sert eleştiriler gelmeye devam ediyor. Sosyal medyada alay konusu olan Alien: Blackout oyununun duyuru fragmanı da şu an itibarıyla 443 beğeniye karşılık 10000 üzerinde beğenmeme almış durumda. Gelen ilk tepkiler üzerine bahsi geçen oyunun Alien: Isolation için bir devam oyunu olmadığı tekrar tekrar söylenmiş olsa da bunun hayranların öfkesini daha uzun bir süre dindiremeyeceği kesin gibi görünüyor.

Yaşanan tüm bu hadiselerden sonra, FoxNext Dış Geliştirme Vekil Başkanı TQ Jefferson da Variety sitesine bir açıklama yaptı. AlienAnthology Twitter hesabı üzerinden, Amanda Ripley odaklı yeni yapımların yolda olduğu söylenmişti. Bu açıklamayı destekleme babında "Seride anlatabileceğimiz çok fazla hikaye var. 'Isolation' oyunu haricinde Amanda Ripley hakkında daha fazla hikayeler anlatabiliriz." şeklinde bir açıklama yapan Jefferson, her ne kadar şirket olarak Alien evreninde geçecek daha fazla hikaye anlatmayı istiyor olsalar da 2014 yılında çıkan oyun için bir devam oyununun geliştirilme aşamasında olmadığını doğruladı. "Isolation 2 geliştirilme aşamasında değil."

Söz konusu hayran tepkilerine de değinen TQ Jefferson, "Bazı insanların bununla Diablo arasında bir bağlantı kurduğunu görebiliyorum ama bu ani bir yükselme. Diablo tepkisi ücretsiz ve mobil oluşuna odaklıydı, bizim oyunumuz tek bir ücret ödeyip de işinizin bittiği yüksek kaliteli bir mobil oyunu. Bütün bir deneyim." yorumunda bulundu.