Alienware Yeni Oyun Laptop'unu ve Ona Özel Grafik Hızlandırıcısını Tanıttı

Alienware Yeni Oyun Laptop'unu ve Ona Özel Grafik Hızlandırıcısını Tanıttı

Birçok PC oyuncusunun uzun zamandır hayali hem yanlarında taşıyabilecekleri hem de son teknoloji grafik ağırlıklı oyunların da üstesinden gelebilecek bir makineye sahip olmaktı. Alienware bu hayali gerçeğe ulaştırmak için çözüm olarak Alienware Grafik Hızlandırıcısı'nı tanıttı.

Alienware'in en yeni oyun laptop'u Alienware 13 ile birlikte satışa sunulan, yaklaşık 3 kilo ağırlığındaki 300 dolarlık grafik hızlandırıcısı masanızın bir köşesinde yer edinmek için hazır. Peki bu amfi mantığında çalışan sistemin laptop'a sağladığı yararlar neler? Alienware 13 bir oyun laptop'u olarak tasarlanmış olsa da son teknoloji oyun masaüstü kasalarıyla boy ölçüiemeyecek durumlarda güç ihtiyacını bu kutudan alıyor. Eğer bir oyunda Alienware 13'ün gücünün yetmediğini hissettiğiniz anda grafik hızlandırıcıyı laptop'a bağlıyorsunuz ve bilgisayara ekstra grafik gücü sağlamış oluyorsunuz.

Alienware 13 üç farklı çözünürlük modelleriiyle geliyor; 1366 x 768, 1920 x 1080 ve dokunmatik ekranlı olarak 2560 x 1440. Alienware bu modellerle bir oyun bilgisayarında olması gereken inceliği yakalamak istemiş ve tüm modeller bir inçten bile fazla kalınlıkta değil. Firma 13'ün kendi başına sağladığı oyun performansına oldukça güvenirken oyuncuların kare oynatma hızını iki katına çıkartmak istediklerinde grafik hızlandırıcıyı da öne sürüyorlar.

300 dolar değerindeki bu grafik hızlandırıcı, laptop'un çalışma mantığına ekstradan masaüstü bilgisayarlarda bulunan harici ekran kartı desteği eklemiş oluyor. Bir oyun laptop'una sığmayacak boyuttaki ekran kartları, grafik hızlandırıcı kutularıyla beraber laptop'un taşınılabilirliğini kırmadan performansı arttırmak için tasarlanmış. Kutu ise NVIDIA GeForce GTX 600 serisi veya AMD Radeon HD 5000 serisi gibi geniş bir ekran kartı desteği sunuyor. Kısacası bu duruma oyun laptop'una harici ekran kartı takmak diyebiliriz.

Alienware 13 ve grafik hızlandırıcısı yarından itibaren satışa sunulacak. Ancak grafik hızlandırıcının kasım ortasından itibaren dünyaya dağıtılacağı biliniyor.

Alienware 13 ve grafik hızlandırıcısının ekran görüntülerine aşağıdaki galerimizden ulaşabilirsiniz:

Battlefield 5 İçin 2016'yı Beklememiz Gerekecek

Android için En İyi Konsol Emülatörleri

YORUMLAR