Aman Dikkat! SIM Kartı Sahteciliğine Karşı Uyanık Olun.

Aman Dikkat! SIM Kartı Sahteciliğine Karşı Uyanık Olun.

Adana'da bir tüketicinin başına gelen olay aslında herkesin başına gelebilir. Olay kesinlikle SIM kartı sahteciliği konusunda bir uyarı olarak değerlendirilebilir. Adana'da ikamet eden Hatice Kızılkaya isimli bir ev hanımının üzerinde açılmış 3 farklı telefon hattına icra takibi başlatan kocası, hatların tamamen sahibinden habersiz olarak açıldığını ortaya çıkardı.

2011 yılında eşi adına açılmış 3 ayrı telefon hattının toplam 18 liralık borcu için icra takibi başlatan Selami Kızılkaya, yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucu bu hatların eşinden "habersiz" açıldığını ortaya çıkardı. Açılan telefon hatları nedeniyle kavga eden ve boşanma aşamasına kadar gelen Kızılkaya çifti, hatları açtığı öğrenilen Abdullah Serin isimli bayi yetkilisine "özel belgede sahtecilik" suçundan dava açtı. 

İddialara göre Hatice Kızılkaya isimli bir tüketiciden habersiz şekilde 3 farklı GSM hattı açıldı. Bu hatlara gelen borç bilgisini öğrenen ve hemen icra takibi başlatan kadının kocası Selami Kızılkaya ve avukatının yaptığı incelemeler sonucu hatların Hatice Kızılkaya'nın bilgisi olmadan açıldığı ortaya çıkarıldı. Olayın ardından Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Kızılaya çifti, bayi yetkisine dava açtı. Hakim tarafından yapılan incelemeler sonucunda ise Hatice Kızılkaya'ya 4 bin lira manevi tazminat ödenmesinde karar kılındı. Sözleşmelerde yapılan incelemeler sonucunda imzaların Hatice Kızılkaya'ya ait olmadığı ortaya çıkınca Abdullah Serin'e 1 yıl 15 gün hapis cezası verildi.

E-Devlet uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirerek adınıza kayıtlı telefon numaralarını görüntüleyebilirsiniz.

Elektrik Kesintilerinden Önce Telefonlara Bildirim Gelecek

Dünyaya Kozmik Işınlar Yaklaşıyor Telefonunuzu Kapatın Mesajı Gerçek mi?

YORUMLAR