Amazon Prime Air Drone Araçları Hindistan'da Test Etmeye Başladı

Amazon Prime Air Drone Araçları Hindistan'da Test Etmeye Başladı

Geçtiğimiz aylarda Amazon'un Drone adı verilen 8 pervaneli mini oktokopterleri paket teslimatları için kullanmayı hedeflediğine dair haberler ortaya çıktığında bunun ne kadar olanaksız olduğuna dair pek çok dedikodu ortaya çıkmıştı. Aradan geçen vakitte Amazon belli ki pek de boş durmamış ve Prime Air Drone adını taktığı araçları Hindistan'da denemeye başlıyor.

Bu araçların kullanımı sayesinde çok daha hızlı ve etkili bir teslimat zinciri oluşturmayı planlayan Amazon, maalesef ABD'deki sivil havacılık yasalarının engeline takılıyordu ancak Hindistan'da bu tip yasaların pek olmaması nedeniyle serbestçe ürünlerini dağıtabileceğine inanıyor.

Aynı zamanda Hindistan'ın çok kalabalık bir ülke olması, Air Drone'ların bu tip ortamlarda bile başarılı bir şekilde çalışabileceğini tüm dünyaya gösterecek. Cihazın güvenlik riskleri barındırdığına dair yaşanan endişeler sebebiyle şimdilik hükümetler Amazon'a bu tip bir yetki vermekten kaçınıyorlar ancak önümüzdeki yıllarda engellerin aşılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Mumbai ve Bangalor şehirlerinde başlayacak olan teslimat süreci, Amazon'un depolarının burada olması sayesinde oldukça kolaylaşacak. Drone'ların ağırlığının 25 kilogram olduğu ve 2.26 kiloya kadar yük taşıyabileceği belirtiliyor. 80 km/sa hızı sayesinde ürünleri yetiştirmekte herhangi bir sıkıntı yaşamayacağı ise garanti diyebilirim.

Elbette bombalı saldırılar için kullanılması muhtemel olan bu oktokopterlere konulan ürünlerin sıkı bir güvenlik kontrolünden geçirilmeleri gerektiği ise malumunuz. İlerleyen zamanlarda cihazlara ve operasyonlara dair daha çok haber duyacağız gibi geliyor.

Teknoloji bağımlılarının hayatlarını değiştirecek öneriler

YORUMLAR