Amazon, Tehlike Saçan Hoverboard'ların Parasını İade Edecek

Amazon, Tehlike Saçan Hoverboard'ların Parasını İade Edecek

Dünyanın en büyük internetten alışveriş yapma sitesi Amazon, tüm dünyaya günlük olarak binlerce ürün satıyor ve kargo ile gönderim yapıyor. Gönderdiği binlerce ürün arasında tehlike saçmaya devam eden hoverborad'larda bulunmakta. İşte bu yüzden büyük sorumluluk sahibi olan Amazon, elektrikli kaykayını geri getirene parasını iade etmeyi vadediyor.

Bu haberimizde sizlere hoverboard ismini taşıyan elektronik aletlerin kullanıcılarını büyük tehlikeye soktuklarından bahsetmiştik. Bu tür haberlerin çoğalmasıyla birlikte tüketiciler bu ürünlere karşı önlem almaya başladı. Çoğunun menşeisi Çin olduğundan dolayı hiçbir garanti ve güvenlik önlemi sağlayamayan hoverboard'lar artık eskisi kadar fazla sayıda satmıyor.

Binlerce lira ödeyerek satın aldığınız elektrikli kaykay, belki de şarj olurken patlayıp sizi oldukça mağdur edecek. Hiçbir önlemi olmayan bu tür cihazların bir numaralı satıcısı Amazon'da kısa sürede tehlikenin farkına vardı. Dünyanın e-ticaret konusunda en başarılı internet sitesi Amazon, sattığı ürünleri iade almak istiyor. Yani elinizde Amazon'dan alınmış bir hoverboard bulunuyorsa onu iade edip paranızı geri alabilirsiniz. Tabii kişisel güvenliğiniz için ürünü aldığınız zamana ait olan faturanızı da Amazon'a göndermeniz gerekli. 

Başarılı internet sitesi Amazon, dünyanın her yerinden şarj esnasında veya kullanım sırasında tehlike saçan ürünleri toplayıp ne yapacak bilinmiyor. Ama bu davranışından dolayı hem kullanıcılarının hem de yetkili makamlarının takdirini kazandı. Ne dersiniz, belki de Amazon için bu prestij bile yeterlidir.

Hoverboard'lar Tehlike Saçıyor! Uçaklarda Taşınması Şimdiden Yasaklandı 

YORUMLAR