Amazon'dan e-Spor Tutkunlarına Yeni Oyun: Breakaway

Amazon'dan e-Spor Tutkunlarına Yeni Oyun: Breakaway

Amazon e-Spor dünyasını heyecanlandıracak harika bir oyunu tanıttı. Breakaway isimli oyunu duyuran dev firma, yayıncılar ve oyuncular için düşünülerek oyunun oluşturulduğunu belirtti. TPS MOBA türünde olacak oyun, aynı zamanda Twitch'in kendine özel para birimini kullanan ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

TwitchCon 2016'nın San Diego'da düzenlenen etkinliğinde duyurulan Breakaway, 4vs4 olmasıyla dikkat çekiyor ve tamamen multiplayer olarak oynanıyor. Efsanelere dayanan bir dövüş oyunu olacak Breakaway, içeriğiyle de kullanıcıların gönlünü kazanacak gibi görünüyor. Konuşulanlara göre oyun kule savunma oyunları, Rocket League ve League of Legends arasında bir yapım olacak. 

MOBA oyunlarını oynayanlar bilirler, bu türde yer alan oyunlarda genellikle karşı tarafın kulesini ele geçirme mantığı işler. Fakat Breakaway oyununda bunun yerini "relic" alıyor ve rakibin doğduğu yere topu götürmeye çalışıyoruz. Diğer yandan haritanın da ilginç olduğunu söylemeliyim. Breakaway'de haritayla etkileşime geçilebiliyor, tuzaklar, setler kurarak rakibi engelleyebiliyoruz.

Eğer oyunu denemek isterseniz Alpha'sına kayıt yaptırabilirsiniz. Twitch yayını yapan kullanıcıların çok şanslı olduğunu da tekrarlamakta fayda var.

Twitch, Yayıncılar İçin Resmi Bağış Platformunu Tanıttı

Amazon Payments, Paypal'e Ciddi Bir Rakip Olacak

YORUMLAR