AMD, Radeon HD 8000 Ekran Kartlarının Gecikeceğini Resmi Olarak Onayladı

AMD, Radeon HD 8000 Ekran Kartlarının Gecikeceğini Resmi Olarak Onayladı

AMD yeni ekran kartlarını bekleyen kullanıcıları üzdü. AMD geçtiğimiz günlerde yayınladığı yol haritasında bu sene içinde 7000 serisi ekran kartlarına yoğunlaşacağını açıklayarak 8000 serisi kartları önümüzdeki seneye ertelediğini belgelemiş oldu.

AMD'nin 2012'nin son aylarında bir takım mobil ve masaüstü 8000 ailesi ekran kartlarını çıkaracağı raporlanmıştı. Fakat bu 8000 ekran kartları sadece üreticilere dağıtılacak olan eski serilerin isim olarak yenilenmiş versiyonları olacak. Asıl 8000 mimarisine sahip Radeon HD ekran kartlarının ise en iyi ihtimalle 2013 yılının son çeyreğinde çıkış yapacağı belirtilmekte.

Peki AMD bu süre içerisinde neler yapacak? AMD, 28 nanometre üretim teknolojisi üzerine yoğunlaşma niyetinde. Bu üretim teknolojisiyle geliştirilecek

grafik işlemcilerin yeni nesil konsollarda -özellikle de Playstation 4'te- kullanılabileceği söylentileri yayılmakta. AMD'nin Never Settle gibi yeni duyurduğu paketler ise kullanıcıların yeni nesil ekran kartları gelene kadar yetineceği küçük içerikler.

Sony Playstation 4 için 20 Şubat'ı İşaret Ediyor

YORUMLAR