AMD, Dünya'nın İlk 7nm'lik Ekran Kartı Radeon VII'i Duyurdu!

AMD Radeon VII

AMD, CES 2019 fuarında az önce gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni grafik kartını tanıttı. AMD yeni tanıttığı ekran kartını Radeon VII (yedi) olarak adlandırdı ve yeni ekran kartı ile birlikte oyunlarda maksimum ayarlarda takılmadan 4K oyun deneyimi sunmayı hedeflediklerini açıkladı. Üst düzey grafik kartı yarışında yıllardır Nvidia'nın gerisinde kalan şirket CES fuarında tanıttığı yeni kart sayesinde atağa kalktı. Yapılan açıklamada, yeni tanıtılan ekran kartının Nvidia'nın yeni RTX 2080'iyle rekabet edebilecek bir GPU'ya sahip olduğu söylendi.

AMD başkanı ve CEO'su olan Lisa Su, Radeon VII'nin 1.8GHz ve 16GB ultra hızlı HBM2 belleğe sahip olarak geldiğini ve Radeon RX Vega 64 isimli önceki nesil ekran kartıyla yapılan karşılaştırmalarda; Radeon VII ile Battlefield V'de% 35, Fortnite'de% 25 ve Strange Brigade'de %42'ye kadar daha iyi performans elde edildiği açıklandı. Yapılan lansmanda Radeon VII'nin, yüksek oyun performansı ve ultra yüksek kaliteli görseller sağlayacağı bildirildi.

Radeon VII'nin 7 Şubat'ta sınırlı bir süreliğine Resident Evil 2, Devil May Cry 5 ve Tom Clancy's The Division 2 ile birlikte geleceği ve 700 Dolar fiyat etiketi ile satışa çıkacağı açıklandı.

AMD tarafından tanıtılan yeni ekran kartı Radeon VII hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? 700 Dolar fiyat etiketiyle satılacak olan grafik kartı sizce fiyatını hakediyor mu? Yorumlarda görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!