AMD'nin En Hızlı Ekran Kartı HD 7990 Satışa Sunuldu

AMD'nin En Hızlı Ekran Kartı HD 7990 Satışa Sunuldu

AMD mevcut ekran kartı ailesinin en güçlü üyesi olan Radeon HD 7990'ı duyurdu ve satışa sundu. Bu performans canavarı 6 GB boyutundaki video belleğe sahip ve iki adet grafik işlemcisi - GPU kullanmakta. İki adet grafik işlemcinin kullanılması veriyolunun da iki katına çıkması anlamına geliyor. Kart Eyefinity teknolojisi ile 6 adet monitör desteği sunarken yeni çıkan Ultra HD görüntü formatını da destekliyor. Bu da kartın bu özelliğe sahip bir görüntü paneli ile kullanıldığında en yüksek görüntü kalitesini sunması demek.

AMD Radeon HD 7990'ı benzer kartlardan farklı kılan bir başka özellik ise soğutma sistemi. Referans tasarımında kartın üzerinde 3 adet fan bulunmakta. Grafik çekirdeklerinin üzerindeki ısı metal borular yolu ile kart üzerine dağıtılıyor ve bu ısı 3 fan ile etkili bir şekilde dışarı atılıyor. Kart ile ısınma problemi yaşamayacağınız söylenebilir.

Donanım sektörünün lider firmaları birer birer 7990 ekran kartının örneklerini piyasaya sunmaya başladı bile. Kartı satın alacak kullanıcılar AMD'nin hediye oyun paketi olan Never Settle: Reloaded'a da sahip olacak. Bu paket son zamanlarda çıkmış olan oldukça kaliteli oyunları kapsamakta. Pakette Crysis 3, Tomb Raider, Bioshock Infinite, Far Cry 3: Blood Dragon ve 4 başka oyun daha yer alıyor.

Asus Anakart Satışlarında Hala Liderliği Koruyor

YORUMLAR