Amy Winehouse'un Hologramı Dünya Turnesine Çıkıyor!

Amy Winehouse Sahnelere Geri Dönüyor!

2011 yılında hayatını kaybeden soul ve caz müziğinin ikonik ismi Amy Winehouse’un hologramı, dünya turnesine çıkmaya hazırlanıyor.

Giyim tarzı, saçları, makyajı ve kendine has kişiliğiyle kısa zamanda bir ikona dönüşen Winehouse, şüphesiz müzik dünyasının en karakteristik isimlerinden birisiydi. 

Henüz 27 yaşında alkol zehirlenmesi sonucu hayata gözlerini yuman ünlü isim, kısacık ömrüne Back to Black, Rehab ve You Know I'm No Good gibi birbirinden etkileyici şarkılar sığdırmayı başardı. 

Yaşayan en iyi caz sanatçısı ödülüne layık görülen Winehouse, Back to Black şarkısıyla 5 Grammy Ödülü birden alarak tarihe geçmişti.

Başrollerinde Josh Hartnett ve Bruce Willis’in oynadığı Şanslı Slevin filminde geçen o efsane sözü yeniden hatırlamakta fayda var: "Dünyanın en iyi şarkıcıları hep erkenden öldü. Tanrı kaliteli müzik seviyor olmalı"

amy winehouse hologram

Amy ve babası Mitch Winehouse

Beklenmedik bir anda sevenlerine veda eden Winehouse, 7 yıl sonra hologram teknolojisi sayesinde geri dönüyor. İngiliz şarkıcının babası Mitch Winehouse, Amy'nin hologramının 2019’da dünya turnesine çıkacağını duyurdu.

Merak uyandıran bu organizasyon için Los Angeles merkezli dijital efekt şirketi Base Entertainment ile ortaklık kurduklarını söyleyen baba Winehouse, planlanan dünya turu ile ilgili şunları söyledi:

“Bunun hem Amy, hem de onu tekrar görmek isteyen hayranları için çok anlamlı olacağını düşündük. Ailemiz BASEhologram ile kurduğu partnerlikten ve Amy'nin hayatını ve işlerini yaşatmaktan büyük kıvanç duyuyor”

Mitch Winehouse ayrıca, turun tüm gelirlerinin savunmasız ve dezavantajlı gençlere yardım etmek için çalışan Amy Winehouse Vakfı'na gideceğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan hayatını kaybeden ünlü sanatçıların hologram teknolojisi ile 'hayata döndürülme' fikri yeni değil.

1996'da öldürülen ünlü rap sanatçısı Tupac’in hologramı, 2012 yılındaki Coachella Festivali’nde sahne almıştı. Benzer şekilde Michael Jackson da hologram teknolojisi ile 2014'te Billboard Müzik Ödülleri'nde sahnede şarkı söyleyip dans etmişti.

YORUMLAR