Android Lollipop'ta Gizli Flappy Bird Oyunu Bulundu

Android Lollipop'ta Gizli Flappy Bird Oyunu Bulundu

Android 5.0 Lollipop bildiğimiz gibi yakında Google'ın yeni Nexus donanımlarıyla birlikte piyasaya sürülecek ve şimdiden yazılımın yeni sürümü hakkında dedikodular artmaya başladı. Bu sefer herkesin çok şaşıracağı bir easter egg olarak, Android 5.0'da Android karakterli bir Flappy Bird oyunu keşfedildi.

Geliştirici sürümünde saptanan bu gizli ve eğlenceli oyun Android 5'in seçenekler menüsünde keşfedildi. Seçenekler bölümünde 'Android versiyonu' satırına dokunmanız takdirinde kullanıcı ufak bir Lollipop logosundan sonra Flappy Bird'e benzer bir oyuna giriş yapıyor ve Android simgesini lolipoplardan sakınarak ilerletmeye başlıyorsunuz.

Oyun bildiğimiz Flappy Bird'ün aynısı ve engelleri aştıkça puan kazanmanıza izin veriyor. Üstelik tüm Android 5 çalıştıran cihazlara ücretsiz olarak geliyor. Android 5.0 Lollipop'un henüz geliştirme aşamasında olduğunu düşünürsek bu ufak oyunun son sürümle beraber gelip gelmeyeceği merak konusu, ancak Google'ın Chrome versiyonlarında yaptığı gibi bu easter egg'i de kaldıracağı düşünülmüyor.

Flappy Bird'ün yaratıcısı Dong Nguyen bu işe ne diyecek dersiniz? Google'dan birinin üstlendiği bu görevde anlaşılan yapımcılar viral bir mesaj vermek istemiş. Flappy Bird oyununu daha önceden duymadıysanız hemen şimdi akıllı telefonunuza indirerek nasıl bir oyun olduğunu görebilirsiniz. Ancak dikkat edin, fena halde bağımlılık yapıp sinir bozabiliyor.

Google, Android 5.0 Lollipop Uygulamaları Yazmanıza İzin Veriyor

Android 5.0 Lollipop Hangi Akıllı Telefon Modellerinde Bulunacak?

YORUMLAR