Angry Birds Yeniden Beyaz Perde Üzerinden Sevenleriyle Buluşacak

Angry Birds Yeniden Beyaz Perde Üzerinden Sevenleriyle Buluşacak

 

Finlandiyalı oyun ve eğlence şirketi Rovio, Angry Birds Filminin bir devamının 20 Eylül 2019'da gösterime gireceğini doğruladı. Belirtilen tarih aynı zamanda Angry Birds oyununun onuncu yıldönümünün kutlanacağı tarihe de denk geliyor.

Rovio'nun CEO'su Kati Levoranta geçtiğimiz sene, Mayıs ayında sinema salonlarında gösterime giren orijinal Angry Birds filminin bir devamı üzerine çalıştıklarını açıkladı. İlk bölümüne Sony tarafından 73 milyon dolar harcanan film, beyaz perdede tutarsız eleştiriler almasına rağmen, 350 milyon dolar civarında bir hasılat getirmeyi başarmıştı. Oysa Sony, filmi tam anlamıyla promosyon bombardımana tutarak 400 milyon dolar kadar da para harcamıştı. İlk filmin getirdiği gazla, Rovio ve Sony, Angry Birds'u "küresel bir film markası" haline getirme planlarını hala sürdürüyorlar. Bugün Rovio tarafından yayınlanan bir bildiriye göre, Sony Pictures Imageworks stüdyoları yeni animasyon ve karakterler üzerinde çalışmaya başlamış bile.

CEO Kati Levoranta'nın dediğine göre; Rovio ve Sony, oyunun etrafında heyecan verici yeni öyküler ve deneyimler yaratmak adına canla başla çalışmaya devam ediyorlar. Levoranta, "Hayranlarımızı  büyük ekrandaki canlı Kızgın Kuşlar dünyasına geri döndürmeye hevesliyiz." diye konuşuyor. Rovio, ilk filmde konuya çok fazla odaklanılmadığını düşünüyor.

Bakalım Rovio kan kaybeden Angry Birds janrasını bu yeni film ile biraz daha canlandırabilecek mi? İsterseniz ilk filmi şöyle biraz anımsayalım ne dersiniz?

Angry Birds Film Oluyor Ama 2016 Yılında!

The Angry Birds Filmi, Oyununun Bir Senede Kazandığını Bir Haftada Kazandı

YORUMLAR