Angry Birds'ün RPG Oyunu Geliyor

Angry Birds'ün RPG Oyunu Geliyor

Android, Windows Phone ve iOS cihazların en çok indirilen oyunları arasında olan Angry Birds'ün yeni oyununun ne olacağı netlik kazandı. Rovio kısa bir süre önce Angry Birds serisinin yeni oyunu hakkında ipuçları veren bir video yayınlamıştı. Bu videoda Orta Çağ'a özgü bir zırh giyen ve elinde kılıç tutan kızgın kuşumuz bize poz veriyordu. Fakat bunun haricinde herhangi bir çıkış tarihi, oyun yapısı ve hatta oyunun ismi hakkında dahi herhangi bir bilgi paylaşılmamış, kafalarda soru işaretleri bırakılmıştı.

İşte bu soru işaretlerini ortadan kaldıran bilgiler gün yüzüne çıktı. Angry Birds serisinin yeni oyununun ismi Angry Birds Epic olacak. Angry Birds Epic RPG, yani rol yapma oyunu türünde bir oyun olacak. Sıra tabanlı bir oynanışa sahip olacak Angry Birds Epic'te oyunculara kendi iksirlerini, silahlarını ve zırhlarını yaratma imkanı veren bir zanaat yapısı olacak. Bu eşyaları yaratabilmek için oyun içerisinde bulabileceğimiz kaynakları kullanıyor olacağız.

Rovio oyunun Android, iOS ve Windows Phone için geliştirildiğini belirtiyor. Oyun ilk olarak Kanada ve Avustralya'da sadece iOS için çıkış yapacak. Diğer ülkeler için oyunun final sürümü senenin ilerleyen zamanlarında iOS, Android ve Windows Phone için çıkış yapacak.


Flappy Bird Geri Dönebilir

YORUMLAR