Apple, Akıllı Hoparlör HomePod'u WWDC Etkinliğinde Tanıttı

Apple, Akıllı Hoparlör HomePod'u WWDC Etkinliğinde Tanıttı

WWDC 2017 etkinliği öncesi Apple’ın Siri hoparlör tanıtacağı konuşuluyordu. Etkinliğin sona ermesine dakikalar kala HomePod adını taşıyan akıllı hoparlör tanıtıldı.

Apple HomePod Özellikleri:

Amazon’un Echo, Google’ın Home, Microsoft’un Harman Kardon Invoke hoparlörüne yanıt niteliğinde Apple, HomePod adını verdiği akıllı hoparlör ile WWDC 2017 etkinliğinde karşımıza çıktı. Vazoyu andıran ilginç bir tasarıma sahip olan hoparlörde dört inçlik subwoofer ve yedi adet tweeter bulunuyor. Apple A8 çip ile güçlendirilen hoparlör, ev asistanı olarak tasarlanmış.

Birim dönüştürme, hava durumu, trafik, spor, hatırlatıcı, zamanlayıcı ve daha pek çok şeyi akıllı asistan Siri yardımıyla yapabiliyorsunuz. Apple’ın kendi servisleriyle de iletişim kuruyor tabii ki. HomePod ile iMessage üzerinden mesaj gönderme veya HomeKit cihazlarını kontrol etme gibi Apple servisleriyle uyum içerisinde.

Apple HomePod Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

HomePod’un beyaz ve uzay grisi renk seçenekleri bulunuyor. İlk olarak Amerika, İngiltere ve Avustralya’da Aralık ayında 349 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Yeni iMac Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR