Apple, Alışkanlıkları Değiştirecek Yepyeni Bir Klavye Tasarımı İçin Patent Aldı

Apple, Alışkanlıkları Değiştirecek Yepyeni Bir Klavye Tasarımı İçin Patent Aldı

Apple yeni geliştirdiği "fusion keyboard" adında bir klavye seti için patent aldı. Klavye hem fiziksel tuş takımı olarak, hem de dokunmatik olarak kullanılabilecek "hybrid" bir altyapıya sahip olacak. 

Apple geçtiğimiz Cuma günü yeni bir patent başvurusunda bulundu. Bildiğimiz klavyeye benzeyen yeni bir ürün, tek tuşla hem mekanik hem de dokunmatik olarak çalışabiliyor.

Resimde görüldüğü gibi "space bar", hem geleneksel boşluk tuşu, hem imleç, hem de fare gibi görevler üstlenebiliyor. Bu işlevsel değişiklikler ise sadece tuşun üzerine uygulanan dokunma şiddetiyle değiştirilebiliyor. Dokunmatik klavye bildiğimiz klavye özelliklerini bünyesinde barındırırken, dokunmatik pek çok komutun uygulanmasında ve klavyenin bir fare gibi kullanılmasına olanak verebiliyor.

Tamamen Apple’ın Force Touch teknolojisiyle donatılması planlanan bu yeni klavyenin Apple tabletler ve iPhone telefonlar için önemli bir yardımcı aparat olacağı düşünülüyor. Patent hakkı yeni satın alınan ürünün ne zaman piyasaya çıkacağı ve ne kadar fiyatla satılabileceği hakkında konuşmak için ise çok erken. 

Yenilenmiş MacBook Pro ve iMac Önümüzdeki Günlerde Açıklanacak

Microsoft Monitörünüzü Sizden Başka Kimsenin İzlemesine İzin Vermiyor

LG'den 1 mm'den İnce Duvara Yapıştırılabilen OLED TV

YORUMLAR