Apple Bazı 2018 iPad Pro'ların Kolayca Bükülebildiğini İtiraf Etti

ipad pro eğik

Yakın zaman önce duyurulan 2018 iPad Pro için paylaşılan bilgilerden, yeni cihazın en dayanıklı tablet olmadığını zaten anlamıştık; ancak bugün Apple tarafından doğrulanan bir gerçek, işleri bir başka boyuta taşıdı. Apple yaptığı açıklamayla bazı 2018 iPad Pro modellerinin kullanıcılara eğik şekilde gönderilmiş olabileceğini dile getirdi.

Bugün erken saatlerde, 2018 iPad Pro kargolarını alan bazı kullanıcılar, Twitter üzerinden tabletlerin yamuk geldiğini söylemeye başladılar. Eğiklik ve yamukluk konusunda şikayetlerin artmasının ardından harekete geçen Apple ise The Verge isimli internet sitesine açıklamalarda bulundu. Açıklamayı yapan Apple yetkilileri, bazı 2018 iPad Pro’ların kutularından hafif eğik şekilde çıkabileceklerini; ancak bu durumunda tabletlerin performansına etki etmeyeceğini ifade ettiler.

eğilmiş ipad pro

İşin ilginç yanı ise bazı 2018 iPad Pro kullanıcılarının, kutudan sağlam çıkan tabletlerine dair yaptıkları şikayetlerdi. Twitter üzerinden eğilmiş tabletlerinin fotoğraflarını paylaşan kimi 2018 iPad Pro sahipleri, yeni cihazın günlük kullanım sırasında yani sadece elde tutarak bile yamulabileceğini aktardılar. Keza birkaç gün önce JerryRigEverything isimli YouTube kanalı tarafından yayınlanan iPad Pro dayanıklılık testi videosu da bizlere tabletin neredeyse hiç efor sarf etmeden kırılabileceğini göstermişti.

Apple’ın bütün ürünlerde benzer sıkıntılar yaşanması halinde yeni modellerini geri çağırmaya başlayabileceğini söyleyen kimi uzmanlar, bunun tam tersi bir durumun yaşanabileceğini ve Apple’ın ürünlerini böyle satmaya devam edebileceğini aktardılar.