Apple, Büyük Yenilikler Olan iTunes Güncellemesini Yayınladı

Apple, Büyük Yenilikler Olan iTunes Güncellemesini Yayınladı

Apple, aylardır merakla beklenen yeni iPhone’larını görücüye çıkartırken, Windows ve Mac platformlarında bulunan iTunes için de yeni bir yazılım güncellemesine gitti. Kullanıcılar bundan böyle iTunes üzerinden App Store’a erişemeyecekler.

Apple, iTunes güncellemesiyle birlikte program üzerindeki karmaşıklığı minimize etmek istiyor. Kullanıcılar, iTunes’un 12.7 sürümünü yükledikten sonra artık masaüstünden App Store’a erişemeyecekler. Apple yaptığı açıklamada, müzik, film, TV şovları, podcast ve sesli kitap gibi uygulamaları yönetmek için bundan böyle iOS cihazlarının kullanılacağını ifade etti. Ayrıca yeni güncellemeyle birlikte Apple Music aboneleri, iOS 11 yüklü cihazlarıyla sosyal müzik paylaşımı ile senkronizasyon yapabilecekler.

Diğer bir önemli değişiklik ise Podcast bölümünde gözüküyor. İnternet Radyo istasyonları müzik kitaplığına taşınırken, indirilen zil sesleri de iOS 11 yüklü cihazlardan kontrol edilebilecek. Birçok kullanıcı iPhone’larındaki uygulamaları ve zil seslerini yönetmek için iTunes kullanıyor olabilir, ancak Apple'ın bu bölümü devre dışı bırakması programın karmaşasını hafifletecektir.

iPhone X etkinliğinde gördüğümüz gibi Apple, App Store’u farklı bir noktaya taşımak istiyor. Sadece online olarak değil, fiziki olarak da gidilebilen bir yere evrilecek olan App Store, kendi ekosistemini yaratıyor. Yayınlanan yeni güncelleme de App Store hakkındaki projelerin bir uzantısı olarak görülebilir.

Yeni iTunes 12.7 güncellemesi tüm iTunes kullanıcıları için ücretsiz olarak kullanılabilir

iPhone X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Karşılaştırması

İşte iOS 11 Çıkış Tarihi!

YORUMLAR