Apple CEO'su Tim Cook 2014'ün En İyi CEO'su Seçildi

Apple CEO'su Tim Cook 2014'ün En İyi CEO'su Seçildi

2014’ün bitmesine sayılı günler kala, geçen yılın enleri belirlenmeye devam ediyor. Cnn Money servisinin yaptığı 2014’ün en iyi CEO’sunu belirleyen ankette, Apple CEO’su Tim Cook yılın en başarılı CEO’su seçildi.

2011’de Steve Jobs’ın ölümünden sonra yerine geçen Tim Cook, Steve Jobs tarafından halefi olarak gösterilmişti. Jobs’ın ardından birçok radikal yeniliğe giden Tim Cook, yeni ürünleriyle de piyasadaki Apple hakimiyetini güçlendirdi. Yıllardır değişmeyen iPhone ekran boyutunu değiştiren, iPhone 6 Plus ile büyük ekranlı telefon kategorisini de dolduran Tim Cook yönetimi, yatırımcılarını da büyük güven verdi. Tim Cook liderliğindeki Apple’ın değeri, 2014 yılında %40 arttı. Apple gibi dev ve zaten çok değerli şirketlerin değerini bir sene içerisinde %40 arttırması, çok büyük bir başarı ve bu başarının sahibi de Tim Cook oluyor.

Apple, Tim Cook’la beraber yakın zamanda farklı alanlara da girebilir. Şu sıralar firma, 12 inçlik bir iPad modeli üzerinde çalışıyor. Yazılımsal olarak da gerek MacOS’da gerekse iOS’de sürekli geliştirmeler yapılıyor. Bakalım 2015 yılında başarılı CEO’nun performansı nasıl olacak.

YORUMLAR