Apple “Hello Again” Etkinliği ve MacBook Pro Tanıtımı Detayları

Apple “Hello Again” Etkinliği ve MacBook Pro Tanıtımı Detayları

OLED  Magic TouchBar, USBC-portları ve daha ince kasa özelliğiyle gelen MacBook Pro, bakalım tüketicilerden tam puan alabilecek mi?

“Hello Again” isimli Apple’ın 2016 yılı son etkinliği ağırlıklı olarak yeniden tasarlanmış olan MacBook Pro ekseninde yapıldı. Etkinlikte Apple’ın geleneksel USB portlara veda ettiğini gördük. 3.5mm kulaklıklara veda eden Apple’dan gelen bu atılım pek şaşırtıcı değildi, çünkü bekleniyordu. Ancak MacBook Pro’dan Esc tuşunun kaldırılmış olması gerçekten şok etkisi yarattı.

Tim Cook’un sahne almasıyla beraber Coook’un Apple ürünlerinin herkese ne kadar kolay ulaşabildiğini anlatmasıyla başladı.

Etkinlikten satır başları

-Cook iPhone 7 ürünlerinde yapılan bazı güncellemeler konferansa başladı. iPhone 7 ürünlerine olan tüketici ilgisinin ne kadar muazzam olduğundan bahsetti. iPhone 7 kameralarının kullanılarak çekilmiş fotoğrafları izleyicilerle paylaştı.

-Bu hafta başında yeni özellikleri olan iOS 10.1 güncellemesiyle beraber fotoğraf çekme özelliklerinin ne kadar geliştiğini anlattı. iPhone 7’lere gelen portre fotoğraf çekme özelliğini övdü.

-iOS 10.1’in haritalara getirdiği ulaşım noktaları özelliğinin kullanım kolaylıklarından bahsetti. Cook Apple TV güncellemelerinden de bahsetti. Minecraft’ın yakında Apple TV’den oynanabileceğinin müjdesini verdi. Apple TV canlı yayınlarda sosyal medya ile nasıl bütünleştiğini anlattı.

-Apple Hello Again etkinliğinde Appl TV oldukça uzun anlatıldı. Ancak daha önce anlatılanlardan çok farklı şeylerden bahsedilmedi.

-Apple TV farklı platformda yani iPhone, iPad ve TV ile bütünleşebiliyor.

-Mac PC ürününden bahseden Cook, Mac deneyimini Mac OS Sierra’nın özelliklerinden bahsetti.

-Siri'nin Mac PC'ler için geliştirildiğinden bahseden Cook bu özelliğin çok daha kararlı ve gelişmiş olduğunu anlattı.

-Daha sonra Mac Book tarihi ve Mac Book tanıtımına geçildi.

YORUMLAR