Apple Hindistan'da AR-GE Ofisi Açıyor

Apple Hindistan'da AR-GE Ofisi Açıyor

ABD merkezli dev teknoloji şirketi Apple, ürünlerini geliştirmek ve ana ofisine destek için Hindistan’da ek bir ofis daha açmayı planlıyor.

Teknoloji şirketleri ürettikleri cihazları geliştirmek için yıllar boyunca çalışıyorlar ve şüphesiz Apple gibi büyük şirketlerin ihtiyaç duyduğu en önemli şey AR-GE. Bunun farkında olan Apple, ürünleri geliştirmek için ofis sayısını arttırma politikasını benimsedi. Yani Apple kullanıcılarının daha performanslı ürünlere ulaşması ve yazılım teknolojilerinin daha kullanışlı bir hale gelmesi için Hindistan'da yeni kişilerle çalışacak.

Apple, ofisi için Hindistan'da tamamıyla kendine ait bir bina tasarlatıyor. Yani daha önceden yapılmış olan bir binayı satın almak istemiyor. Yapacağı yeni ofisle birlikte binlerce işçiye iş imkanı oluşturacağını savunan Apple, inşaat aşaması bittiğinde de kalıcı olarak 100 kişiyi AR-GE merkezinde işe alacak. Oldukça ince eleyerek seçilecek olan bu çalışanlar başta Apple Haritalar uygulaması olmak üzere tüm teknolojiyi araştıracak. Bulunan yenilikçi fikirler ise Apple'ın ana merkezine gönderilerek uygulanabilir olup olmadığı test edilecek.

Apple'ın Hindistan'daki yeni ofisi için 25 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığı söylenmekte. Ofisin temel çalışmaları ise önümüzdeki aylarda başlayacak.

Apple'dan Samsung'a Darbe!

Apple USB-C Kabloları İçin Değişim Programı Başlattı

YORUMLAR