Apple iPad Pro 2 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Apple iPad Pro 2 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi

2017 yılının Mart ayında Apple iPad Pro 2’nin tanıtılabileceği söylentileri bir süredir internette dolaşıyordu. Elbette Apple bu söylentilere bir tepki vermiyordu.

Bazı söylentilere göre MWC 2017 Konferansında Barcelona’da iPad Pro 2 ile karşılaşmamız olasıydı. Ancak bu çok beklenen tablet ile bu kadar yakın bir zamanda karşılaşmayacağımız ortaya çıktı.

Çinli teknolojik blog sayfaları MyBlog’un iddiasına göre iPad Pro 2 Eylül ayında, yani 2017 yılının son baharında  iPhone 8 ile aynı sahnede yer alacak. Bu haberin kaynağı Tayvanlı CPU üreticisi TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). TMSC Apple iPhone 8 ve iPad Pro 2 için üretimine başladığı 10nm yongalarda bazı üretim sıkıntıları yaşıyor. Yani A10X CPU’lar biraz gecikiyorlar.

Apple iPod Pro 2 tabletlerin A10X ARM yongalardan gücünü alacağı neredeyse aylardır konuşuluyordu. Ancak bu yongaların 2017 Mart ayından itibaren üretileceği haberleri, beklenen tabletin gelecek yılın ortalarına yetişebileceğini işaret ediyor. Durum böyle olunca, aynı yonga mimarisini taşıyacak olan Apple iPhone 8 ve iPad Pro 2 cihazların 2017 Eylül ayında yapılacak olan etkinlikte omuz omuza yer alabilecekleri olasılığı ağırlık kazanıyor. 

iPad Pro ve Microsoft Surface Pro'yu Karşılaştırdık

Yeni iPad Pro Özellikleri İnternete Sızdı, Doğruysa Rakipsiz Olacak

YORUMLAR