Apple iPad'in Mini Versiyonunu Çıkarmaya Hazırlanıyor

Apple, mevcut ürün pazarını domine ettikten sonra diğer pazarlarıda ele geçirmek için geliştirdiği iPad Mini'yi tanıtmak için Eylül ayını bekliyor.

Apple iPad'in Mini Versiyonunu Çıkarmaya Hazırlanıyor

Apple, Mart ayında tanıttığı yeni iPad ile tablet serverlerin gönlünü bir kez daha kazanmıştı. Artık yenilenme sırası akıllı cep telefonu iPhone'a geldiğinizi düşünürken başka bir cihazın çıkacağı haberleri ortaya atıldı. Ekim ayında tanıtılması beklenen yeni cihaz aslında iPad'in bir boy küçüğü olacağı söylenmeye başlandı. İsmi bile hazır olan mobil cihaz iPad Mini olarak çıkacağı her yerde yazılır oldu. Tabi ki şimdiden ürünün tahmini resimleri internet ortamında paylaşılmaya başladı bile. Geleceği gören bazı kaynaklar ise biraz daha ileri giderek ürünün çıkış tarihi, fiyatı ve benzeri tüm bilgilerini yazmaya başladılar bile. Peki bu iPad Mini gerçekte nedir?

iPad Mini Hakkında Söylentilerden Kısa Kısa Bilgiler:

  • iPad Mini ismini taşıyacak. Apple artık ürünlerini numaralandırmaktan vazgeçtiğini düşünürsek gayet mantıklı bir isim.
  • 7.85 inç olması bekleniyor. Mevcut iPad'in bir boy küçüğü olacak. iPad ile zaten 10inç pazarını domine eden Apple, 7inç tablet pazarınıda elinde tutmak isteyecektir.
  • 200-250 dolar arasında fiyat etiketine sahip olacak. İyimser bir fiyat aralığı olduğu kesin. Çin üretimi rakiplerine göre yinede fiyatı oldukça yüksek.
  • iPad Mini ile Android cihazların domine ettiği pazara da göz dağı vermiş olacak.
  • Eylül ayında Apple tanıtım etkinliğinde iPhone ile beraber tanıtılması bekleniyor.

YORUMLAR