Apple, iPhone 6'nın Ekran Üretimine Mayıs Ayında Başlayacak

Apple, iPhone 6'nın Ekran Üretimine Mayıs Ayında Başlayacak

Apple'ın yeni amiral gemisi olacak olan iPhone 6 hakkında çıkan haberler internet üzerinde gezinmeye devam ediyor. Yeni açıklanan bir rapora göre Apple'ın Mayıs ayında iPhone 6'da kullanılacak olan ekranların üretimine başlayacağı açıklandı.

Önümüzdeki ay içerisinde 4.7 inç'lik ekranların üretimine başlaması beklenen Apple'ın 5.5 inç'lik ekranlar üzerindeki çalışmasının erteleneceği duyuruldu. Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre 5.5 inç'lik ekranların üretim tarihi, Apple'ın yeni amiral gemisi olacak iPhone 6'nın piyasaya çıkış tarihinden daha sonra gözüküyor.

iPhone 6'nın ekranlarını üretecek şirketler listesinde Sharp, LG Display ve Japan Display bulunuyor. iPhone serisinin en yeni modeli olan iPhone 5S'in 4.87 inç'lik ekrana sahip olması ve iPhone kullanıcılarının yeni modellerde daha büyük ekranlar istemesini görmezden gelebilecek olan Apple, yeni amiral gemisi iPhone 6'da 4.7 inç'lik ekranları kullanabilir. Fakat milyonlarca iPhone sever bu durumdan oldukça endişeli çünkü hepsi daha büyük ekrana sahip iPhone'ların çıkmasını istemektedir.

5.5 inç'lik ekranın üretiminin ertelenmesinin altında cihaz içi üretim teknoloji problemleri olduğu belirtiliyor. Apple'ın bu nedenle 5.5 inç'lik ekran üretimini erteleyerek 4.7 inç'lik ekran üretimine başlaması bekleniyor. Sızdırılmış özelliklerden faydalanarak bazı popüler tasarımcılar şimdiden iPhone 6'nın konsept fotoğraflarını oluşturmuş durumda.

iPhone 6 ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümündne bizimle paylaşabilirsiniz.

Engelli Sitelere Giriş Programları

YORUMLAR