Apple iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro'da Bakın Hangi Önemli Özelliği İkiye Katladı

Apple iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro'da Bakın Hangi Önemli Özelliği İkiye Katladı

Apple’ın Xcode iOS similatörlerinde yapılan testlerde iPhone 6s ve 6sPlus ile iPad Pro üzerinde RAM artırımı yapmış olduğu onaylandı.

İlk iPhone’nun 8 yıl önce 128megabyte RAM ile yola çıktı ve iPhone’lara ilk 1GB RAM iPhone 4 ile geldi. Bu 1GB RAM konfigürasyonu iPhone 6, iPhone 6s Plus’a kadar değişmedi. Ancak iPhone 6s ve 6s Plus’un RAM miktarını ikiye katlamış olması oldukça sevindirici bir haber. Bu arada Apple sadece iPhone’larda değil iPad Pro’da da RAM miktarını 2’ye katlayarak 4GB’a çıkardı.

iPhone 5s ve  6 serisinde  LPDDR2’den LPDDR3’e geçen Apple, iPhone 6s serisinde LPDDR3 geleneğini sürdürüyor ancak gelecek yıl kesinlikle LPDDR4 özelliğine geçeceği söyleniyor.

Öte yandan iPad 3 ile 2012 yılından sonra 1GB RAM kullanmaya başlayan Apple, ilk kez iPad Air 2 ile 2GB RAM seçeneğini cihazlara yerleştirmişti. Şimdi iPad Pro ile bu potansiyeli 4GB RAM’e çıkarmış bulunuyor. iPad Pro’nun 4GB RAM kullanıyor olmasının en önemli sebebi, birden çok işlemi bir arada daha rahat yapabilmesini sağlayabilmek. 

iPhone 6s Plus'ta Bulunup iPhone 6s'te Bulunmayan Kamera Özelliği

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Fiyatları Sızdırıldı, Türkiye Fiyatları Cüzdan Yakacak

YORUMLAR