Apple Mağazası Uluslararası Çöküş İçinde

Apple Mağazası Uluslararası Çöküş İçinde

Apple Online Mağazası resmen dünya çapında düşüş yaşıyor. Apple Mağazası’nın ilk müdavimleri olan Avustralyalı müşterilerin talepleri üzerine, Cupertino şirketi, fiyatları düşürme hazırlığı içine girdi.

"Black Friday" her yıl, müşterilerin indirimlerden yararlanarak sevdikleri ürünleri satın aldıkları heyecanlı bir zamanı işaret eder. 

Uluslararası bir eğilim haline gelen "Black Friday"in Apple'da gördüğü ise minimum düzeyde bir indirim oldu.

Örneğin bu mağazaya girerek bir iPad’e $41 yani 30 EUR tasarruf ederek sahip olmak mümkün. Amerikalı müşteriler, indirimlerin bu düzeyde olmasını beklemiyor olabilir.

Amerika’da ve Avustralya’da iPad2 $31 indirimle satın alınabiliyor. Avrupa'da ise bu rakam 24 €'ya eşittir ama indirim muhtemelen biraz daha büyük olacak.

Yine Amerika’da Retina ekranlı bir MacBook Pro’nun 15 inç versiyonuna, $105 indirim sonucunda $2,100’a, 13 inç versiyonuna ise $1,600’a sahip olunabilir.

MacBook Air sevenler ise $105’lık indirimden yararlanabilir.

Apple, bu haftanın başlarında, “Black Friday" indirimlerinin 23 Kasım'da başlayarak 24 Kasım’a kadar geçerli olacağını bildirdi. “Harcamaya hazır olun. Online alışveriş yapın ya da favori Apple Perakende mağazanızı ziyaret edin. Günün en iyi alışverişini yapmanıza yardım edeceğiz. Nasıl alışveriş yaptığınızın önemi yok.”

Apple’ın “Black Friday” indirimleri şu sıralarda Amerika’da ve dünyanın diğer bölgelerinde geçerli durumda.

YORUMLAR