Apple Pay Çin'de Kullanıma Açılıyor

Apple Pay Çin'de Kullanıma Açılıyor

Apple'ın temassız ödeme sistemi Apple Pay, çok yakın bir zaman içerisinde büyük umutlarla Çin başta olmak üzere yeni pazarlara açılmayı planlıyor.

Teknolojinin dev ismi Apple'ın 2014 yılında kullanıma sunduğu başarılı ödeme sistemi Apple Pay, test edenler tarafından oldukça sevildi ve hızlı bir ödeme şekli sunmasından dolayı da varsayılan olarak kullanılmaya başlandı.

Apple'ın NFC teknolojisi sayesinde alışverişlerinizde temassız ödeme yapmaya imkan sağlayan projesi Pay, 2016 yılında farklı pazarlara açılarak kullanıcı sayısını arttıracak. Apple Pay'i en çok Çin'de aktif hale getirmek istiyor. Çünkü dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, kesin olarak Apple Pay'e milyonlarca kullanıcı kazandıracaktır. Apple bunun için devletle anlaşma yapma yollarını denedi. Bildiğiniz üzere Çin hükümeti teknoloji konusunda oldukça yasakçı ve her önüne gelen şirket dünyanın en kalabalık ülkesinde faaliyet gösteremiyor. Neyse ki Apple’ın Çin hükümetiyle anlaşması olumlu sonuca bağlandı.

Apple'ın 18 Şubat 2016 tarihinden itibaren Apple Pay'i Çin'de kullanıma açması bekleniyor. Diğer yandan da Çin'in dışında Fransa ve Kanada'da Apple Pay'i aktif hale getirmek için yoğun çalışmalar sürdürülüyor.

Apple Pay'in Çin'de Union Pay sayesinde tüm bankalarla uyumlu olacağı söylenmekte. Bakalım 18 Şubat'ta Çinliler Apple Pay'i nasıl karşılayacak.

Apple'dan Samsung'a Darbe!

Apple'ın Başı Bu Sefer -Hata 53- Yüzünden Derde Girdi

YORUMLAR