Apple Renkli Logosunu Satıyor

Apple Renkli Logosunu Satıyor

Teknoloji devi Apple kendiyle özdeşleşen gökkuşağı renklerindeki şirket logosunu satılığa çıkarılıyor. Şirketin Kaliforniya'da bulunan Apple Computer binasının önünde yer alan iki logo müzayedeye çıkıyor.

Apple, şirketin kuruluş yıllarında kullanılan nostaljik logosunu Bonhams müzayede evinin belirlediği 10.000 dolar açılış fiyatıyla satılığa çıkaracağını açıkladı. İlk olarak Steve Jobs ve Ronald Wayne tarafından 1976'da tasarlanan, Isaac Newton'un bir elma ağacının üzerinde oturduğu logoyla teknoloji dünyasına atılan Apple, daha sonra Jobs'un isteğiyle elmayı vurgulayarak "Byte into an Apple" sloganıyla tasarlanan gökkuşağı renklerindeki ısırılmış elma logosunu kullanmaya başladı. Bu simge şirketle özdeşleştikten sonra küçük değişikliklerle günümüze kadar kullanıldı.

1998'de siyaha boyanan elma, 3 boyutlu metalik griden mat kroma uzanan değişik tasarımlarla yolculuğunu günümüze kadar sürdürdü. 1997'de söküldükten sonra şirket binasında muhafaza edilen, biri yaklaşık 122cm diğeri ise 90cm olan fiberglas logolar, üzerindeki çatlaklarla zamanın izlerini taşıyorlar.

Çıkan her yeni ürününün ardından mağazalarının önündeki uzun ve günlerce süren kuyruklarla adından söz ettiren Apple söz konusu olunca, 4 Haziran'da New York'ta yapılacak müzayedenin büyük ilgi göreceğini söyleyebiliriz. 


Apple Sonunda Türkiye Mağazasını Açtı

Apple ve Google İş Görüşmelerinde Sorulan İlginç Sorular

YORUMLAR