Apple Tablet Piyasasında Kaybetmeye Devam Ediyor

Apple Tablet Piyasasında Kaybetmeye Devam Ediyor

Apple'ın başının Windows Tabletler ile dertte olduğundan bahsetmiş, iOS ve Android işletim sistemine sahip tabletlerin satışları düşüş yaşarken, Windows tabletlerin pazardan gün geçtikçe daha büyük pay aldığına değinmiştik. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan bu denge değişimi, 2017’nin ilk çeyreğinde de sürüyor.

Tablet piyasasında Apple’ın payı son bir sene içerisinde yüzde 13 azalırken, Samsung yüzde 1.1, Lenovo da yüzde 3.8 ile pazar payını küçülttü. Diğer yandan Huawei, 2.0 milyon adet olan satış miktarını 2.7 milyona kadar arttırdı.

Anlaşılan o ki, ikisi bir arada bilgisayarlar sevildikçe iPad Pro’lara olan ilgi azalıyor. Tüketiciler günlük ihtiyaçlarında kullandıkları bu ürünleri, daha hesaplı markalardan temin ediyor. Bunu hesaba katmayı başaran Samsung, Windows 10 işletim sistemini tercih ettiği son ürünü Galaxy Book tabletini, Microsoft Surface Book’lardan daha ucuza satışa çıkarmıştı Android ve iOS işletim sistemleri için sona gelindiği belli olan tablet piyasasında, Apple’ın nasıl bir rota çizeceği ve pazar kaybı gittikçe artarken, iPad Pro’ların geleceğini nasıl tayin edeceği büyük bir merak konusu.

Samsung'un Windows 10 Galaxy Book Tabletleri Surface'lerden Ucuz

Apple ve Microsoft Hala Tablet Pazarını Kurtaramadı

YORUMLAR