Apple TV 4K Duyuruldu!

Apple TV 4K Duyuruldu!

Bugün itibarıyla Apple'ın yeni evinde düzenlenen tanıtım etkinliğinin ikinci başlığı Apple TV 4K oldu. Teknoloji devi, uzun süredir desteklediği televizyon cihazının yeni versiyonu Apple TV 4K'nın fiyatını, özelliklerini ve fiyatını duyurdu. 

Apple tarafından üretilen ürünlerle tam bağlantılı şekilde çalışan bu avuç içi kadar cihaz, Mac, iPhone ya da iPad gibi cihazlar üzerindeki görüntülerin hızlıca televizyon ekranına yansıtılması için tasarlananmış, temelde tam bir eğlence merkezi olması için geliştirilmişti. Müzik, film, dizi ya da buna benzer eğlence ürünlerini tek bir noktada toplayan ve bunları hızlıca televizyonunuzdan görüntülemenize yarayan Apple TV'nin yakın zaman sonra 4K desteğiyle mağazalarda olacağı açıklandı. 

HDR desteği de vereceği belirtilen Apple TV 4K'nın HDR10 ve Dolby Vision teknolojileri kullanacağı duyurulurken, A10X Fusion işlemcisiyle güçlendirilen yeni cihazın çok daha hızlı olacağının altı çizildi ve ara yüzünün de yeni işlemcinin etkisiyle hızlanacağı kaydedildi. Apple TV 4K'nın A10X Fusion ile birlikte tam olarak iki kat daha hızlı olacağı da söylendi. 

Apple TV'ye özel olarak filmler üretmek için çalışmalarını hızlandırdığını söyleyen Apple, sahnede altı farklı stüdyonun logolarını göstererek, bunlarla birlikte filmler ürettiklerini ve yakın zaman sonra tüm bu filmlerin Apple TV uygulamasının içerisinde görülebileceği belirtildi. 

Live Sports özelliğiyle Apple TV'nin tuttuğunuz takımın maçının başlamasıyla bildirim göndereceği müjdesi verilirken, A10X Fusion işlemcisinin gücüyle birlikte Apple TV Flowers gibi oyunları oynatacağı da duyurulanlar arasında yer aldı. Yeni cihazın bazı ülkelerde 15 Eylül tarihinde ön siparişe çıkacağı ve 22 Eylül'de teslim edileceği de kaydedildi. 

iPhone 8, İkinci El iPhone Pazarını Hareketlendirdi

Amazon Video, Apple TV'ye Geldi

YORUMLAR