Apple TV’nin Çıkışı 2013 Kasım'a Ertelendi

Apple TV’nin Çıkışı 2013 Kasım'a Ertelendi

Analizci Gene Munster’in gözlemlerine göre, Apple TV’yi 2013 Kasım’ında görmek mümkün olabilir. Şirketin uzun bir süredir beklenmekte olan yeni televizyonu ancak gelecek sezon piyasada olacak.

Yatırımcıların dün not ettiğine göre, Piper Jaffray analizcisi Gene Munster, Apple’ın televizyonu daha önce piyasaya sürme ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Bu da Munster’ın, Apple’ın yeni televizyonu gelecek ay duyuracağını söylediği raporunu tamamen değiştirdi.

Apple TV şimdi de çıksa gelecek yılın sonunda da çıksa, fiyatının $1,500 ile $2,000 arasında olacağı ve 42 inç ile 55 inç ekran boyutlarında sunulacağı tahmin ediliyor.

Munster bu tahminlerinin yanı sıra şu düşüncelerini de dile getirdi: “Cihazın tasarım güzelliğinin nitelik taşımasını bekliyoruz. Fakat en önemli özellik, TV’nin, oturma odalarında, birden fazla cihaz karşısında temel arayüz kullanımının yeterliliğidir. Televizyonun Siri ve FaceTime uygulamalarını da içermesi bekleniyor. TV ile gelmesi muhtemel bir özellik de ayrıştırılmış kanallar olacak.”

TV üreticileri satıcıları fiyatları düşürme yönünde zorlamaya devam ediyor. Bu ortamda 2000 $ gibi yüksek fiyatlı bir Apple TV yaygınlaşmakta zorluk çekebilir. Bunun yanında, Apple, yüzleştiği zorlukların farkında gibi görünüyor.

YORUMLAR