Apple Watch Ön Siparişleri Yetiştiremiyor, Teslimat Temmuza Kaldı

Apple Watch Ön Siparişleri Yetiştiremiyor, Teslimat Temmuza Kaldı

Çin'de pazarını artıran Apple, şimdi bu pazarın taleplerin karşılamakta zorluk çekecekmiş gibi görünüyor. Çin pazarının yoğun talebinden dolayı bazı Apple Watch ürünlerinin teslim tarihleri Temmuz ayına kadar ertelendi. 

Siparişlerin ertelenmesini gerektirecek talep rakamları açıklanmadı ama özellikle Gold Edition serisinin Apple mağazasında teslim tarihinin Temmuz ayına kadar ertelenmiş olması düşündürücü. 

Öte yandan 549 dolarlık paslanmaz çelik Apple Watch'un da 4 ile 6 hafta arasında teslim edileceği dikkati çekiyor. Apple Watch Çin'de oldukça itibar görmüşe benziyor ki bu ülkenin talepleri tüm dünya siparişlerini etkileyebiliyor. Büyük olasılıkla Apple yetkilileri de bu kadar bir ilgi beklemiyorlardı.

Apple'ın bu konuda hazırlıksız olduğunu düşünmek belki haksızlık olur ama durum onu gösteriyor ki Apple Çin'den önce başka ülkelere de eşit ağırlıklı dağıtım yapmak için bu ülkeyi biraz askıya alabilir gibi görünüyor. Ama yine de Apple'ın en pahalı ürünü olan Gold Edition serisi bir Apple Watch için yaza kadar bekleme riski her pazar için var olan bir durum.

Apple Watch Yeniden Tasarlandı!

Apple Watch Tanıtım Videosu

Altın Apple Watch Nasıl Üretiliyor?

YORUMLAR